دوره رایگان کریپتو از صفر

بالابر آکاردئونی پر کاربردترین بالابر هیدرولیکی

محمد ساداتی

عضو جدید دیجی‌بیت
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
معمولاً یک بالابر نیروی هیدرولیکی است که به عنوان بالابر آکاردئونی یا بالابر قیچی با انواع مختلف نیز شناخته می شود. عملکرد آکاردئون های آسانسور استفاده از تعادل متقابل برای بالا و پایین رفتن است. مکانیسم بالا و پایین بردن آسانسور به نحوه عملکرد دستگاه بستگی دارد. هیدرولیک، گازوئیل و الکتریسیته تنها چند راه برای تامین انرژی بالابر قیچی هستند. این ماشین ها برای کارهای مختلف از تعمیر و نگهداری ساختمان تا دسترسی به مواد ذخیره شده در انبارها استفاده می شوند. ما به طور کلی می دانیم که آنها چه کاری انجام می دهند، اما سيزري چگونه کار می کند؟ راهنمای ما را در زیر بررسی کنید تا در مورد قسمت های مختلف آسانسور، نحوه تأثیر منبع برق بر مکانیسم بالابر و ایمنی اپراتور در آسانسور آکاردئونی بیشتر بدانید.


قطعات آکاردئونی آسانسور
برای مشاهده ضمیمه‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


ابتدا باید قسمت های مختلف دستگاه را بشناسید تا نحوه عملکرد آن را بدانید. ویژگی های اصلی آسانسور در عکس زیر نشان داده شده است:

• ترکیبات: بسته به مدل، شکل، اندازه و تراکم متفاوتی دارند. ایستگاه‌هایی که قطارهای معمولی دارند مردم را جابه‌جا می‌کنند، در حالی که فرودگاه‌های بدون قطار برای جابجایی مردم استفاده می‌شوند. به این سایت ها «جدول راه اندازی» یا «سبدهای راه اندازی» نیز می گویند.

• شاسی: به طور مشابه، اندازه شاسی به مدل بالابر بستگی دارد. شاسی به عنوان بدنه اصلی عمل می کند و از فلز سختی مانند فولاد ساخته شده است. دارای پایه هایی برای هدایت چرخ ها یا غلتک ها در پایین تجهیزات است. این غلتک ها که توسط جک های نصب قوی پشتیبانی می شوند، پایداری و بلند کردن و پایین آمدن ایمن را تضمین می کنند.

• جک تثبیت کننده: پایه های فلزی مستحکم و مستحکمی که در زیر شاسی دستگاه تعبیه می شوند و نقش زیادی در بالانس کردن بالابر و همچنین جلوگیری از سقوط آن دارند. هنگام کار با دستگاه، استفاده از جک های نصب بسیار ضروری و حیاتی است.

• سیلندر: بین یک تا چهار در بالابر آکاردئونی استفاده می شود. محتویات سیلندر به نوع بالابر بستگی دارد. به عنوان مثال، یک سیلندر هیدرولیک با مایع هیدرولیک پر می شود، در حالی که نوع دیگری از سیلندر به نام پمپ پنوماتیک با هوای فشرده پر می شود.

• منبع تغذیه: منبع تغذیه می تواند یک موتور اتوماتیک یا برق هیدرولیک و قدرت از راه دور باشد. بالابرهای قیچی را می توان به روش های مختلفی تحویل داد (منابع بیشتر در آینده ارائه می شود).

• شیر برگشتی: این شیر جریان هوای فشرده یا سیال هیدرولیک را کنترل می کند و به آن اجازه می دهد تا به ظرف اصلی خود (مخزن روغن یا کپسول هوا) بازگردد. این گیره تضمین می کند که بالابر خیلی سریع پایین نمی آید. شیر چک تا زمانی که منبع تغذیه فعال نشود غیرفعال است.

• کنترل جریان محصول: این شیر فشار پایین رفتن به سکو را کنترل می کند که فشار هوای خارج شده از مایع یا دوشاخه به سیلندر را کنترل می کند.


بالابر آکاردئونی چگونه کار می کند؟

عملکرد بالابر قیچی به منبع انرژی بستگی دارد، اما حرکت حاصل یکسان است.

شرکت ژیار صنعت در حوزه طراحی و تولید دستگاه‌های بالابر نفربر ، بالابر هیدرولیکی، بالابر صنعتی، بالابر متحرک،
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
، بالابر باری، داک لولر، رمپ بارگیری، داک شلتر، درب رول آپ ، درب سکشنال، کرکره برقی فعالیت دارد.
 
آخرین ویرایش:
دوره‌های تالاربورس
بالا