دوره رایگان کریپتو از صفر

بازگشت دوباره پروژه کلاهبرداری یونیک فایننس با نام جدید!

  • نویسنده موضوع زهرا ساسان
  • تاریخ شروع
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

زمان مطالعه: 2 دقیقه
از میان شرکت‌های هرمی جذب سرمایه، نام شرکت یونیک فایننس بیشتر از سایر شرکت‌ها برای کاربران آشناست؛ چراکه این شرکت برای مدتی طولانی در صدر اخبار بوده و علی‌رغم هشدارهای داده‌شده و دستگیری اعضای اصلی آن، همچنان در برخی از استان‌ها شاهد فعالیت و عضوگیری محدود آن هستیم.
یونیک فایننس در طول مدت فعالیت خود توانسته بود با شگردهای متعدد و ارائه رمزارز جعلی UNQT، بیش از ۲۰۰ میلیون دلار از سرمایه افراد را جذب کرده و مقدار قابل‌توجهی از آن را از کشور خارج کند. آبان ماه سال ۱۴۰۰ بود که وزارت اطلاعات از انهدام شبکه یونیک فایننس و دستگیری اعضای اصلی این شبکه خبر داد.
با افزایش برخوردهای قضایی با سرشاخه‌های این شرکت در داخل کشور و سخت شدن فعالیت برای آنها، گزارش شده که برخی از اعضای اصلی این مجموعه، شرکتی دیگر را با نام لاکچرینس (با آدرس وبسایت luxuriance.io) تأسیس کرده و با ادعای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، دوباره در حال جذب سپرده‌گذاران هستند. طبق گزارش‌ها، متأسفانه این شرکت جدید تاکنون اقدام به جذب بیش از ۳ هزار کاربر ایرانی در استان‌های مختلف، از جمله خراسان رضوی و یزد، کرده است. در این راستا، چندین تن از سرشاخه‌های لاکچرینس هم در یزد و مشهد دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده‌اند.
به گفته کارشناسان، لاکچرینس همان یونیک فایننس با شکل و قالب جدید است. وعده درآمدهای دلاری، تغییر سبک زندگی، ادعای بین‌المللی بودن و ثبت در فرانسه و سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال، از شگردهای فریب مخاطبان و عضوگیری توسط این شرکت به ظاهر تازه‌تأسیس است.

نوشته
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
اولین بار در
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
. پدیدار شد.

منبع: رمزارز نیوز
 
دوره‌های تالاربورس
بالا