ای.ام.دی هیچ محدودیتی را بر ماینرها اعمال نخواهد کرد

مونا بزرگی

عضو شناخته شده
عضو قدیم تالاربورس
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

شرکت ای.ام.دی (AMD) روز چهارشنبه و در مراسم پیش‌معرفی کارت‌های گرافیکی رادئون 6700 ایکس.تی(Radeon RX 6700 XT) اعلام کرد که قصد ندارد هیچ محدودیتی بر قدرت پردازشی کارت‌های گرافیکی خود در حوزه‌ی استخراج رمزارز اعمال کند.
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده
عضو قدیم تالاربورس
نیش نیلالوجانان(Nish Neelalojanan)؛ مدیر محصولات شرکت ای.ام.دی در پاسخ به پرسش مطرح شده در رابطه با اعمال محدودیت بر کارت‌های گرافیکی شرکت ای.ام.دی اظهار داشت:

  • پاسخ کوتاه ای.ام.دی به این پرسش منفی است. ما نه‌تنها استفاده از محصولاتمان در حوزه‌ی استخراج رمزارز را محدود نخواهیم کرد، بلکه مانع استفاده از این محصولات در کاربردهای احتمالی دیگر نیز نخواهیم شد.
بر اساس گزارش کوینیت، شرکت انویدیا با اعمال سیستم محدود کننده، هش‌ریت(Hashrate) کارت‌های گرافیکی خود را در زمان استخراج رمزارز کاهش داده است. با این وجود، این شرکت تصادفاً نسخه‌ی آزمایشی از درایور جدیدی را منتشر کرده بود که امکان دور زدن این محدودیت برای ماینرها را امکان‌پذیر می‌کند.

اما بر اساس اظهارات مدیر محصولات شرکت ای.ام.دی این شرکت قصد ندارد محدودیتی را در استفاده از محصولات تولیدی خود اعمال کند.

کارت‌های گرافیکی ای.ام.ی بر اساس نیاز گیمرها بهینه‌سازی می‌شوند

نیلالوجانان توضیح داد که ای.ام.دی در درجه‌ی اول محصولاتش را برای گیمر‌ها تولید و بهینه‌سازی خواهد کرد: «به وضوح مشخص است که گیمرها در درجه‌ی اول از این رویکرد منتفع خواهند شد و این محصولات برای استخراج رمزارز بهینه‌سازی نشده‌اند. در بازار کارت‌های گرافیکی به‌طور پیوسته اتفاقات جالبی برای تماشا کردن وجود دارد.» وی توضیح داد:

  • معماری آر.دی.ان.ای بر اساس نیاز گیمر‌ها طراحی شده و آر.دی.ان.ای2 نیز بر همین اساس توسعه یافته است. ویژگی کش نامحدود(Infinity Cache) و پنهای باند کارت‌های گرافیکی به دقت برای بهبود عملکرد کارت‌های گرافیکی در حوزه‌ی گیمینگ انتخاب شده است.
بر اساس اظهارات وی، ماینرها نیز از پنهای باند بالا منتفع خواهند شد اما همچنان محدودیت‌هایی از نظر معماری برای ماینرها وجود خواهد داشت.

در این مقطع زمانی، کارت‌های گرافیکی جدید ای.ام.ی بهترین گزینه‌ برای ماینرها محسوب نمی‌شوند. بهترین کارت‌ گرافیکی ای.ام.دی بر اساس معماری آر.دی.ان.ای2 هش‌ریت 58-64 مگاهش بر ثانیه(MH/s) را به کاربران خود ارائه می‌کند اما کارت گرافیکی آر.تی.ایکس 3090(GeForce RTX 3090) هش‌ریت 120 مگاهش برثانیه را به کاربران ارائه می‌کند.

انجمن بیت‌کوین
 
بالا