دوره رایگان کریپتو از صفر

این بار SEC دست بر بازار NFTها گذاشت، ماجرا چیست؟

  • نویسنده موضوع محمد تنها
  • تاریخ شروع
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

زمان مطالعه: 2 دقیقه
سازندگان انیمیشن گربه‌های سنگی (Stoner Cats) که بازیگران مشهوری، از جمله میلا کونیس و اشتون کاچر در آن بازی می‌کنند، به دلیل ورودشان به دنیای توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، با عواقب قانونی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) مواجه شده‌اند.
شرکتی که پشت انیمیشن گربه‌های سنگی قرار دارد، توسط SEC به دلیل ارائه دارایی دیجیتال ثبت‌نشده از طریق فروشNFTهای مرتبط متهم شده است. برای رفع این اتهامات، این شرکت سازنده با دستور توقف پروژه موافقت کرده و یک میلیون دلار جریمه پرداخت خواهد کرد.

در ماه جولای، سازندگان انیمیشن گربه‌های سنگی بیش از ۱۰۰۰۰ NFT با قیمت تقریباً ۸۰۰ دلار فروختند. اینNFTها به خریداران اجازه دسترسی به قسمت‌های انیمیشن گربه‌های سنگی را می‌داد، که شامل پنج شخصیت گربه‌سانی است که از نظر پزشکی تغییر یافته‌اند و توسط میلا کونیس تولید می‌شود. با توجه به قدرت کونیس و کوچر، NFTها تنها در ۳۵ دقیقه فروخته شدند. با این حال، SEC ادعا می کند که شرکت سازنده انیمیشن، با ثبت نکردن اینNFTها به عنوان قراردادهای سرمایه‌گذاری، مقررات اوراق بهادار را نقض کرده است.
با این حال، SEC معتقد است که ماهیت اقتصادیNFTها، باعث می‌شود آن‌ها با عنوان اوراق بهادار سرمایه‌گذاری طبقه‌بندی شوند.
از سوی دیگر، کمیسر SEC، هستر پیرس، که به‌خاطر مواضع مثبتش در قبال رمزارز‌ها شناخته می‌شود، بیانیه‌ای صادر کرد و اقدامات انجام‌شده علیه انیمیشن گربه‌های سنگی را به چالش کشید. پیرس استدلال می‌کند که اعمال قوانین اوراق بهادار برای مجموعه‌های فیزیکی به همان شیوه‌ای که برایNFTها ارائه می‌شود، می‌تواند خلاقیت هنرمندان را به دلیل ابهامات قانونی خفه کند. پیرس همچنین پیشنهاد می‌کند که فروش NFT گربه‌های سنگی می‌تواند به عنوان شکلی از تأمین سرمایه جمعی از سوی طرفداران دیده شود، که یک روش رایج در دنیای خلاقیت است و بودجه‌ای برای تولید انیمیشن‌ها فراهم می‌کند.

در صفحه
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.

نوشته
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
اولین بار در
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
. پدیدار شد.

منبع: رمزارز نیوز
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا