دوره رایگان کریپتو از صفر

انفجار هولناک در پنتاگون و ایجاد هراس در بازارهای مالی! بیت کوین چه واکنشی نشان داد؟

  • نویسنده موضوع زهرا ساسان
  • تاریخ شروع
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

زمان مطالعه: 3 دقیقه
روز گذشته ۲۲ می، انتشار تصویری از یک انفجار بزرگ در نزدیکی پنتاگون (مقر وزارت دفاع ایالات متحده) که توسط هوش مصنوعی ایجاد شده بود، فعالان بازار را شوکه کرد.

به گزارش رمزارز نیوز، این تصویر جعلی که توسط یک حساب کاربری تاییدشده در توییتر با نام Bloomberg Feed – که اکنون به حالت تعلیق در آمده است – به اشتراک گذاشته شده بود، بلافاصله توسط چندین رسانه پوشش داده شد، از جمله رسانه تحت کنترل دولت روسیه، Russia Today با ۳ میلیون دنبال‌کننده در توییتر. البته در حال حاضر، این رسانه، تصویر و خبر مربوط را حذف کرده‌اند.
پس از انتشار این تصویر، مقامات محلی از جمله آژانس حفاظت از پنتاگون و مسئول امنیت ساختمان، این شایعه را رد و تأیید کردند که «هیچ انفجار یا حادثه‌ای» رخ نداده است و هیچ خطری برای مردم وجود ندارد.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


با این حال، حتی انتشار این شایعه هم باعث شد که بازارهای مالی، از جمله بازار سهام ایالات متحده و ارزهای دیجیتال، برای مدتی کوتاه با فشار فروش مواجه شوند و افت کنند. بر اساس داده‌های بازار، بیت کوین برای مدتی به محدوده ۲۶,۵۰۰ دلار سقوط کرد، اما به سرعت و پس از رد شایعه، توانست قیمت خود را بازیابی کند. در زمان نگارش این خبر، بیت کوین در محدوده قیمتی ۲۷,۳۰۰ دلار معامله می‌شود.
این شایعه همچنین باعث افزایش نگرانی‌هایی در مورد ایجاد اخبار جعلی و محتوای فریبنده توسط ابزارهای هوش مصنوعی و انجام کلاهبرداری با استفاده از این اخبار، شده است.

اصلاح بزرگی برای بازار ارزهای دیجیتال در راه است؟​


اگرچه بازار کریپتو توانسته سقوط ناگهانی ناشی از شایعه انفجار در پنتاگون را جبران کند، اما داده‌های منتشرشده توسط شرکت‌های تحلیلی نشان می‌دهند که معامله‌گران همچنان باید با احتیاط عمل کنند؛ چون حجم معاملات برخی از ارزهای دیجیتال به پایین‌ترین سطوح تاریخی خود کاهش یافته است. در همین راستا، پلتفرم Santiment گزارش داده که مجموع حجم معاملات بیت کوین و اتریوم در پایین‌ترین سطح از سپتامبر سال ۲۰۱۹ قرار دارد.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


بنابراین، باید منتظر ماند و دید آیا بیت کوین و آلت کوین‌ها می‌توانند به روند صعودی خود ادامه دهند یا خیر. برای اینکه بیت کوین بتواند حرکت صعودی خود را از سر بگیرد، کندل قیمتی آن باید بالاتر از سطح ۲۷,۶۴۰ دلار بسته شود.
در این میان، شرکت تحلیلی CoinShares هم گزارش می‌دهد که بازار ارزهای دیجیتال شاهد خروج سرمایه برای پنجمین هفته متوالی بوده است. به گزارش این شرکت، در هفته گذشته در مجموع ۳۲ میلیون دلار از محصولات سرمایه‌گذاری رمزارزی خارج شده است. مجموع سرمایه خروجی از محصولات سرمایه‌گذاری مبتنی بر بیت کوین در پنج هفته گذشته نیز ۲۳۵ میلیون دلار گزارش شده است.
دلایل متعددی در پشت احساسات منفی فعلی بازار وجود دارد که یکی از آنها، نگرانی در مورد عدم پرداخت بدهی توسط دولت ایالات متحده است.

در صفحه
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.

نوشته
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
اولین بار در
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
. پدیدار شد.

منبع: رمزارز نیوز
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا