دوره رایگان کریپتو از صفر

افزایش کلاهبرداری‌های رمزارزی با جعل هویت ایلان ماسک؛ مراقب باشید!

  • نویسنده موضوع محمد تنها
  • تاریخ شروع
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

زمان مطالعه: 2 دقیقه
طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، شبکه TikTok به کانونی برای کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال تبدیل شده است که بسیاری از آنها، جعل هویت ایلان ماسک، تسلا یا SpaceX هستند.

این کلاهبرداران، کاربران را فریب می‌دهند تا حساب‌های خود را در سایت‌های جعلی صرافی‌ها ثبت کنند و از آنها می‌خواهند مقدار کمی ارز دیجیتال را واریز کنند که قرار است حساب‌های آنها را فعال کند. سپس کلاهبرداران این سپرده‌های «فعال‌سازی» را می‌دزدند و اغلب اطلاعات KYC (مشتری خود را بشناسید) کاربران را برای بهره‌برداری احتمالی بیشتر جمع‌آوری می‌کنند.

علی‌رغم هشدارهای بسیار، این کلاهبرداری‌ها مؤثر بوده و میلیون‌ها دلار را از کاربران ناآگاه رسانه‌های اجتماعی دزدیده‌اند.

همچنین، کلاهبرداری‌های پیچیده‌تری از ارزهای دیجیتال وجود دارد. اوایل این ماه، شرکت امنیت سایبری Norton به کاربران TikTok در مورد کلاهبرداری پیچیده‌ای هشدار داد که از ویدیوهای جعل عمیق (deepfake) ایجادشده توسط هوش مصنوعی از افراد مشهوری مانند ایلان ماسک و Mr Beast برای تبلیغ هدایای ارزهای دیجیتال جعلی استفاده می‌کند. این کلاهبرداری، کاربران را با وعده 8000 دلار بیت کوین، در ازای ثبت نام ساده در یک وبسایت جداگانه فریب می‌دهد.

در این میان، ماسک به دلیل گسترش کلاهبرداری‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در پلتفرم رسانه اجتماعی X، که قبلاً توییتر نامیده می‌شد، با انتقاداتی مواجه است. این در حالی است که وی ادعا می‌کند 90 درصد از فعالیت‌های کلاهبرداری را ریشه‌کن کرده است؛ اما کاربران و اینفلوئنسرهای کریپتو مدام از اثربخشی این پلتفرم در کنترل کلاهبرداری‌ها انتقاد می‌کنند.

در صفحه
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.

نوشته
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
اولین بار در
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
. پدیدار شد.

منبع: رمزارز نیوز
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا