دوره رایگان کریپتو از صفر

افزایش قابل‌توجه کلاهبرداری‌های رمزارزی در یوتیوب در نیمه اول سال!

  • نویسنده موضوع نیما اشکانی
  • تاریخ شروع
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

زمان مطالعه: < 1 دقیقه
گزارشی که توسط Group-IB، یک شرکت امنیت سایبری سنگاپوری منتشر شده، نشان می‌دهد که کلاهبرداری‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال که از دامنه‌های جعلی استفاده می‌کنند، در نیمه اول سال 2022 بسیار افزایش یافته است.
طبق این گزارش، تعداد دامنه‌هایی که به عنوان صفحات خوش‌آمدگویی برای جریان‎های کلاهبرداری رمزارزی در یوتیوب استفاده می‌شوند، در نیمه اول امسال پنج برابر شده و بیش از 2000 مورد از این دامنه‌ها ثبت شده است.
طبق گزارش‌ها، اکثر این سایت‌های کلاهبرداری ارزهای دیجیتال از نام شخصیت‌های معروف مرتبط با رمزارزها برای جذب قربانیان خود استفاده می‌کنند، از جمله رئیس جمهور السالوادور، نایب بوکله، و فوتبالیست معروف کریستیانو رونالدو، در کنار دیگر حامیان معروف ارزهای دیجیتال مانند مایکل سیلور و ایلان ماسک.
آمارها نشان می‌دهند که بیش از 60 درصد از این دامنه‌ها از طریق شرکت‌های روسی ثبت شده‌اند، اما جوامع اسپانیایی و انگلیسی زبان سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را مورد هدف قرار داده و به زبان انگلیسی و اسپانیایی طراحی و ساخته شده‌اند.
رشد این نوع کلاهبرداری به دلیل وجود یک بازار زیرزمینی که به فروش تمام نرم افزارهای مورد نیاز برای ایجاد یک رمزارز جعلی قابل‌میزبانی توسط یوتیوب اختصاص داده شده و همچنین، سطح بالای توجه به این جریان‌ها، امکان‌پذیر است.

نوشته
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
اولین بار در
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
. پدیدار شد.

منبع: رمزارز نیوز
 
دوره‌های تالاربورس
بالا