دوره رایگان کریپتو از صفر

استفاده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت‌های برون‌مرزی در دستور کار بانک مرکزی!

  • نویسنده موضوع فرشته صالحنیا
  • تاریخ شروع
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

زمان مطالعه: 2 دقیقه
پنجاه و یکمین اجلاس اتحادیه پایاپای آسیا (ACU) با میزبانی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و حضور اعضای اتحادیه در بانک مرکزی آغاز به کار کرده است.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، اجلاس اتحادیه پایاپای آسیا به صورت سالانه در یکی از کشورهای عضو برگزار می‌شود. در این نشست، دبیرکل اتحادیه گزارش عملکرد اتحادیه در سال مورد نظر را به اعضای هیئت مدیره ارائه می‌دهد. رییس کل بانک مرکزی روسیه، قائم مقام بانک مرکزی بلاروس و نماینده بانک توسعه اسلامی و نماینده افغانستان از مهمانان اجلاس در حاضرند.

محور اصلی این اجلاس، دلارزدایی و کاهش وابستگی به ارزهای تحت سلطه است. همچنین، گزارشات اقتصادی کشورهای عضو توسط رؤسای کل بانک‌های مرکزی عضو ارائه می‌شود. سپس، اعضای هیئت مدیره درباره رویدادها و چشم‌اندازهای اقتصادی بین‌المللی و اتحادیه به بحث و تبادل نظر می‌پردازند.
در این اجلاس، اصلاحات در اساسنامه اتحادیه برای سهولت در پذیرش اعضای جدید و تعیین سبد جدید ارزی کشورهای عضو برای تسویه معاملات بدون نیاز به یورو و دلار نیز مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. امکان‌سنجی و به‌کارگیری ارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی برای پرداخت‌های برون مرزی و رونمایی از شبکه پیام‌رسان بین بانکی کشورهای عضو اتحادیه نیز از دستورکارهای این اجلاس است.
در سال ۱۳۹۳ نیز، بانک مرکزی ایران میزبان اجلاس هیئت مدیره و کمیته فنی اتحادیه پایاپای آسیا در جزیره کیش بود. محل دائمی دبيرخانه اتحاديه پاياپای آسيا در ايران قرار دارد.

در صفحه
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.

نوشته
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
اولین بار در
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
. پدیدار شد.

منبع: رمزارز نیوز
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا