دوره رایگان کریپتو از صفر

استخر Ethermine

faeze feizi

عضو شناخته شده
استخر Ethermine، در این مقاله قصد داریم تا شما را با یکی از روش ها برای استخراج اتریوم آشنا نماییم. شروع کار استخراج اتریوم بسیار آسان است و تمام آنچه شما نیاز دارید یک کارت گرافیک GPU است و می توانید تولید اتر را شروع کنید. در این مقاله به طور کلی می خواهیم آنچه را که شما باید برای استخراج سودآور اتریوم انجام دهید، توضیح دهیم.

استخراج اتریوم از طریق حل مسائل پیچیده ریاضی صورت می گیرد. ماینر ها با اطمینان از تایید معاملات بین کاربران و افزودن انها به بلاکچین، نقش اساسی در شبکه اتریوم بازی می کنند. برای دریافت سود بیشتر از استخراج اتریوم، می توانید به یکی از استخرهای استخراج متصل شوید و در اینصورت می توانید سود بشتری کسب نمایید. در اینجا ما نحوه اتصال به یکی از استخرهای استخراج اتریوم با نام اتر ماین Ethermine را به شما آموزش خواهیم داد.

استخراج اتریوم Ethereum Mining به چه معناست؟​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

قبل از شروع بحث در مورد استخراج اتریوم، ابتدا باید استخراج را به عنوان یک فرآیند در نظر بگیریم. استخراج در واقع به محاسباتی گفته می شود که توسط ماینرها صورت می گیرد. اتریوم برای انجام فرآیند استخراج از الگوریتم اثبات کار یا PoW استفاده می نماید. اتریوم از این پروتکل برای نودهای خود استفاده می کند تا در مورد وضعیت اطلاعات ثبت شده در بلاکچین توافق کند. این مکانیزم به نودهای شبکه اتریوم اجازه می دهد تا روی داده ها به اتفاق نظر برسند.

ماینرهای PoW باید از منابع محاسباتی خود برای تایید معاملات استفاده کنند. Proof Of Work همچنین به شما کمک می کند بدون اطمینان به واسطه ای از عملکرد شبکه اطمینان حاصل کنید. سودآوری استخراج اتریوم می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد که در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.


عوامل تاثیرگذار بر سودآوری استخراج اتریوم​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

به طور کلی عوامل زیر می تواند بر سودآوری استخراج اتریوم تاثیر بگذارد.


پاداش به ازای هر بلوک:​

در حال حاضر ماینرها 2 اتریوم علاوه بر کارمزد معاملات برای هر بلوک استخراج شده دریافت می کنند. می توانید پاداش هر بلاک برای اتریوم را از سایت هایی مانند اتر اسکن Etherscan.Io بررسی کنید که روزانه آمار به روز شده درباره پاداش بلاک برای اتریوم ارائه می دهد.

سختی شبکه:​

سختی استخراج اتریوم به سختی مشکلی گفته می شود که ماینرها می توانند برای تولید یک بلاک حل کنند. این امر می تواند از دیگر عوامل تاثیر گذار در سودآوری فرآیند استخراج باشد.

استخرها:​

ماینرها از استخرها برای یافتن سریع بلاک و دریافت پاداش استفاده می کنند. در مقایسه با استخراج انفرادی بسیار کار آمدتر است. این روش یکی از سود آورترین و قابل اعتماد ترین روش های استخراج اتریوم محسوب می شود.

سخت افزار:​

ماینرها همیشه باید مراقب به روز رسانی ها و نوآوری ها در فرآیند استخراج و مدل GPU باشند که با افزایش میزان هش یا مصرف برق کمتر می تواند در هزینه ها صرفه جویی کند.


انواع روش های استخراج اتریوم Ethereum Mining​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

بسته به نوع فرآیندها و سخت افزارهای مورد استفاده، چندین روش مختلف برای استخراج اتریوم وجود دارد. اکنون به طور خلاصه به هریک از آنها خواهیم پرداخت.

استخراج به وسیله CPU:​

در این روش از CPU برای استخراج اتریوم استفاده می شود. قبلا تقریبا 5 تا 6 سال پیش گزینه مناسبی بود. با این حال، به دلیل کاهش سود، از محبوبیت کمتری برخوردار است. تمام آنچه برای شروع استخراج CPU مورد نیاز است فقط یک رایانه و برخی برنامه های نرم افزاری است.

استخراج به وسیله GPU:​

این روش احتمالا محبوب ترین روش استخراج ارزهای رمزپایه است. ماینرها از یک یا چند واحد پردازش گرافیکی برای استخراج اتریوم استفاده می کنند. استخراج به وسیله GPU هم نسبتا ارزان است و هم کارآمد.

استخراج به وسیله ASIC:​

استخراج به وسیله ASIC به دستگاه های خاصی اشاره می کند که استخراج ارزهای دیجیتال را انجام می دهند. در مقایسه با روش های فوق، استخراج ASIC به دلیل قدرت محاسباتی و پردازشی بالاتر می تواند ETH زیادی تولید کند. به طور معمول شرکت هایی که نسخه جدیدی از ASIC خود را اعلام می کنند، مورد توجه جامعه رمزنگاری قرار می گیرند.

از آنجا که ماینرهای ASIC قدرت محاسباتی بیشتری نسبت به سایر ماینرها دارند، این نگرانی وجود دارد که آنها فرصت های برابر سایر ماینرها را از بین ببرند. ماینرهایی که از CPU و GPU استفاده می کنند نمی توانند سرعت در سرعت هش و درآمد با ماینر های ASIC مطابقت داشته باشند.

استخراج ابری:​

بدون شک استخراج ابر یکی از بهترین روش های استخراج اتریوم در کنار استخراج به وسیله اتصال به استخر است. سرویس های استخراج ابری معمولا دارای امکانات بزرگ هستند. با استفاده از این روش می توان خدمات استخراج را در مقیاس وسیع به کاربران ارائه داد.

استخراج انفرادی:​

شاید در درجه اول استخراج انفرادی معقول ترین روش استخراج باشد اما درجه رقابت به دلیل تعداد شرکت کنندگان در شبکه زیاد است. این روش از استخراج تنها در صورتی سودمند است که منابع کافی برای حضور گسترده در شبکه داشته باشید.

استخر استخراج:​

امکان استخراج اتریوم به وسیله استخرهای استخراج وجود دارد. یک گروه مشترک از استخراج کنندگان ارز رمزنگاری شده، منابع محاسباتی خود را در استخر استخراج ترکیب می کند. این احتمال یافتن بلاک انها را تقویت کرده و منجر به سود بیشتر می شود. شرکت کنندگان در استخر برای یافتن بلاک پاداش دریافت می کنند.


استخراج اتریوم چگونه صورت می گیرد؟​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

برای استخراج اتریوم نیاز است تا مراحل زیر را گام به گام انجام دهید.

  1. در مرحله اول نیاز است تا کارت گرافیک را نصب نمایید و تنظیمات لازم را برای سیستم خود انجام دهید.
  2. در این مرحله شما نیازمند یک کیف پول اتریوم هستید.
  3. در گام سوم به یک استخر استخراج اتریوم متصل شوید.
  4. در این مرحله شما می توانید استخراج اتریوم را آغاز نمایید.
در این قسمت از مقاله مراحلی که برای استخراج اتریوم نیاز است را ذکر نمودیم.
در ادامه مطالب شما را با نحوه اتصال به استخر استخراج اترماین Ethermine آشنا خواهیم کرد.


معرفی استخر استخراج اتر ماین Ethermine​

استخر استخراج اتر ماین یکی از برترین استخرهای استخراج برای استخراج اتریوم می باشد. این استخر استخراج توسط همان مدیر Ethpool اداره می شود. استخر استخراج اترماین به کاربران یک سیستم استخراج PPLNS ارائه می دهد. اتر ماین 1% کارمزد دارد و کارمزد تراکنش ها را از بلاک تقسیم می کند.

سرورهای اتر ماین Ethermine عبارتند از:​

  • USA(East): Us1.Ethermine.Org:4444 یا Us1.Ethermine.Org:14444
  • USA(West): Us2.Ethermine.Org:4444 یا Us2.Ethermine.Org:14444
  • Europe: Eu1.Ethermine.Org:4444 یا Eu1.Ethermine.Org:14444
  • Asia: Asia1.Ethermine.Org:4444 یا Asia1.Ethermine.Org:14444
همچنین شما می توانید سرورهای مورد نظر را در سایت اصلی این استخر استخراج مشاهده نمایید.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
معرفی استخر استخراج اترماین Ethermine

 

آموزش اتصال به استخر استخراج اتر ماین Ethermine​

همانطور که در بحث قبلی مقاله گفتیم، برای انجام مراحل استخراج یکی از مراحل پیوستن به استخر استخراج می باشد. در این مقاله ما استخر استخراج اتر ماین را انتخاب نمودیم.

شما می توانید برای استخراج اتریوم به منظور اینکه سود بیشتری کسب نمایید به یک استخر استخراج بپوندید و سود مناسب کسب کنید. استخر استخراج اتر ماین Ethermine یکی از بهترین استخرهای استخراج می باشد. برای پیوستن به استخر استخراج اتر ماین Ethermine مراحل زیر را گام به گام انجام دهید.

1.نرم افزار استخراج را بارگیری نمایید.​

برای پیوستن به استخر استخراج نیازمند یک نرم افزار هستید. نرم افزارهای Bminer، IoIMiner، Ethminer و Phoenix Miner از جمله نرم افزارهایی می باشند که می توانید برای اتصال به استخر استخراج اتر ماین از آنها استفاده کنید. در زمان نگارش این مقاله و طبق وب سایت رسمی استخر استخراج اتر ماین شما می توانید از نرم افزارهای زیر برای اتصال به استخر استخراج متناسب با کارت گرافیک خود استفاده نمایید.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
نرم افزار استخراج را بارگیری نمایید.
در این مقاله ما از نرم افزار Phoenix Miner استفاده نمودیم. نرم افزاری که نام بردیم از جمله بهترین نرم افزارها برای استخراج اتریوم می باشد و برای استخراج اتریوم با کارت گرافیک مورد استفاده قرار می گیرد. کارت های گرافیک Nvidia و AMD توسط این نرم افزار پشتیبانی می شوند.

شما می توانید با استفاده از این لینک Mega.Io نرم افزار را دانلود کنید. همانند شکل بر روی گزینه مورد نظر کلیک کنید و سپس مراحل بعدی را انجام دهید.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
نرم افزار استخراج را بارگیری نمایید

2.پس از بارگیری کامل نرم افزار فایل خود را از حالت فشرده خارج کنید.​

برای این کار بر روی فایل دانلود شده کلیک راست کرده و گزینه Extract File را انتخاب نمایید. فایل Extract شده را انتخاب نمایید.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
فایل خود را از حالت فشرده خارج کنید

3.در این مرحله همانند شکل بر روی Start_miner کلیک راست کرده و Edit را انتخاب نمایید.​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


روی Start_miner کلیک راست کرده و Edit را انتخاب نمایید

4.در این قسمت فایل مورد نظر در Notepad باز کنید​

در قسمت اولی که در شکل نشان دادیم، یعنی در مقابل Pool شما باید آدرس سرور آسیایی را وارد کنید. برای دریافت آدرس سرور می توانید هم به آدرس اصلی استخر Ethermine.Org مراجعه نمایید و هم در قسمت قبلی مقاله ذکر شده است و می توانید از آن استفاده نمایید.

در قسمت دوم همانند شکل یعنی در مقابل Pool2 شما باید سرور دیگری را به عنوان جایگزین وارد کنید تا اگر سرور اول در دسترس نبود به سرور دیگر دسترسی داشته باشد.

در قسمت سوم یعنی در مقابل Wal باید آدرس کیف پول اتر خود را وارد نمایید. در انتهای کار فایل را با فرمت BAT ذخیره نمایید و سپس عملیات استخراج را آغاز کنید.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


4.در این قسمت فایل مورد نظر در Notepad باز کنید


کلام پایانی اتصال به استخر اتر ماین Ethermine​

در این مقاله در ابتدا به بررسی استخراج اتریوم پرداختیم. با خواندن این مقاله شما می توانید با روش های مختلف استخراج اتریوم آشنا شوید. همچنین مراحل استخراج اتریوم را برای شما بیان نمودیم. یکی از مراحل، اتصال به استخر استخراج می باشد که در این مقاله از استخر استخراج اترماین استفاده شد و روش های اتصال به آن را معرفی نمودیم. امیدواریم که با خواندن این مقاله آموزش های لازم را دربر گرفته باشید.
زوم ارز
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا