دوره رایگان کریپتو از صفر

استخراج با هارد دیسک (HDD) | چطور با هارد دیسک ارز دیجیتال استخراج کنم

مونا بزرگی

Moderator
پرسنل مدیریت

استخراج با هارد دیسک (HDD) | چطور با هارد دیسک ارز دیجیتال استخراج کنم​


برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
استخراج به وسیله هارد دیسک (HDD)


برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
به وسیله هارد دیسک (HDD)​

برای اینکه شما بتوانید
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
را به دست آورید، یکی از راه ها خرید آن و دیگری استخراج ارز دیجیتال می باشد. استخراج ارزهای دیجیتال فرآیند اعتبار سنجی معاملات انجام شده با استفاده از رمز ارزهای خاصی قبل از اضافه شدن به بلوک دیجیتال است.
یک استخراج کننده رمز ارز صحت معاملات را تایید می کند و
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
را با تراکنش به روز می کند. ماینرها برای حل معادلات پیچیده ریاضی با استفاده از توابع هش رمز نگاری رقابت می کنند، زیرا اولین ماینری را که کد را یافت مجوز معامله را دریافت می کند. در ازای این کار، مقدار کمی ارز دیجیتال جدید به او پاداش می دهد.
بسته به پروتکل استخراج، استخراج کننده برای انجام اعتبارسنجی تراکنش ها به سخت افزار تخصصی نیاز دارد.
در این مقاله به شرح یکی از روش های استخراج، روش استخراج به وسیله هارد دیسک خواهیم پرداخت. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

استخراج به وسیله ی هارد دیسک (HDD Mining)​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
استخراج به وسیله هارد دیسک (HDD Mining)
استخراج با هارد دیسک یا HDD Mining از جمله روش های استخراج ارزهای دیجیتال می باشد که مبتنی بر درایوهای هارد دیسک است. بر خلاف استخراج معمولی مبتنی بر واحدهای پردازش گرافیکی یا کارت های گرافیک که به آن GPU Mining نیز می گویند، استخراج کنندگان HDD از مجموعه ای از درایوهای هارد دیسک برای تولید بلوک های جدید در دفتر توزیع شده استفاده می کنند.
مشخصه اصلی این روش استخراج ارزهای دیجیتال، این است که بر خلاف استخراج بیت کوین، به GPU قدرتمند یا واحد پردازنده مرکزی (CPU) نیاز ندارد. علاوه بر این، برای استخراج ارزهای دیجیتال با HDD شما اصلا به GPU جداگانه ای احتیاج ندارید. مادربورد یا پردازنده گرافیکی داخلی کافی می باشد.
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

انواع هارد دیسک برای استخراج ارزهای دیجیتال​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
انواع هارد دیسک برای استخراج ارزهای دیجیتال
برای استخراج ارزهای رمز پایه دو نوع هارد دیسک وجود دارد:
 1. HDD
 2. SSD
هارد دیسک هایی مانند HDD، یک استاندارد دیرینه برای ذخیره سازی اطلاعات به شکل دیجیتال است و برای مدت زمان طولانی در بازار قطعات کامپیوتر وجود دارد که به دلیل قابلیت اطمینان و تکنولوژی پیشرفته شناخته شده است. در عین حال، سرعت انتقال اطلاعات آنها کم است و مدت زیادی است که توسط محدودیت های فناوری محدود شده است.
درایوهای SSD اخیرا در بازار اجزای رایانه ظاهر شده اند، اما به دلیل عدم وجود قطعات متحرک، بلافاصله به عنوان تصمیماتی سازش ناپذیر در مورد سرعت انتقال اطلاعات و قابلیت اطمینان، جا افتاده اند.
با این حال، SDD ها یک شکل قابل توجهی دارند. به طوری که تعداد محدودی از اطلاعات را در خود جای می دهند. یعنی هرچه اطلاعات با شدت بیشتری از نوع SDD بازنویسی شود یعنی هارد دیسک با سرعت بیشتری تعداد محدودی از اطلاعات را بازنویسی می کند و در حالت فقط خواندنی کار می کند. به طوری که فقط می تواند اطلاعاتی که از قبل ضبط شده را بخواند، اما داده های جدید روی دیسک اضافه نمی کند.

ادامه نوشته:

بهترین هارد دیسک برای استخراج چیست؟​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
بهترین هارد دیسک برای استخراج چیست؟
بهترین HDD ها برای استخراج می توان با پارامترهای زیر تعیین کرد:
 1. مقدار حافظه داخلی درایو: میزان حافظه داخلی به روشی روشن میزان سود آوری استخراج در هارد دیسک را تنظیم می کند، زیرا هرچه حافظه بیشتر باشد ، درآمد آن نیز بیشتر خواهد بود.
 2. سرعت چرخش Spindle: سرعت Spindle مستقیما مسئول سرعت انتقال اطلاعات از صفحات هارد دیسک به رابط است. در مدل های معمولی تقریبا برابر با 7200 دور در دقیقه است. اما مدل های خاصی از هارد دیسک سری Western Digital Raptor با سرعت اسپیندل 10000 و حتی 15000 دور در دقیقه وجود داشت که به عملکرد بالا معروف هستند.
 3. مقدار بافر در کنترل کننده: حجم بافر در کنترل کننده داخلی درایو مقدار داده ای را که بلافاصله در دسترس سیستم قرار می گیرد بدون دسترسی به حافظه داخلی کنترل می کند، این اصطلاحا حافظه RAM هارد است.

مزایای روش استخراج با هارددیسک (HDD)​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
مزایای روش استخراج با هارددیسک (HDD)
در این قسمت از مقاله به بررسی مزایای این روش می پردازیم.
 1. برای استفاده از این روش استخراج نیازی به خرید مادربورد گران قیمت با تعداد زیادی اسلات PCI ندارید.
 2. در روش استخراج ارزهای دیجیتال به وسیله هارد دیسک نیازی به GPU پیشرفته نیست.
 3. علاوه بر مزایای بالا در این روش در هزینه های برق نیز صرفه جویی می شود زیرا HDD ها نسبت به واحدهای پردازش گرافیک انرژی کمتری مصرف می کنند.
 4. برای کاهش دمای تجهیزات نیازی به استفاده از فن ندارید.
 5. استخراج HDD یک فرآیند آسان است، بنابراین افراد تازه وارد می توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

معایب روش استخراج به وسیله هارد دیسک (HDD)​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
معایب روش استخراج به وسیله هارد دیسک (HDD)
علاوه بر اینکه روش استخراج ارزهای دیجیتال به وسیله هارد دیسک دارای مزایایی نسبت به روش های دیگر است، دارای معایبی نیز می باشد.
 1. در این روش استخراج به دلیل اینکه در میان افراد از محبوبیت بالایی برخوردار است و قیمت هارد دیسک های مورد استفاده بالا می باشد افراد مجبور به استفاده از هارد دیسک های دسته دوم هستند، به همین دلیل درایوهای هارد دیسک استفاده شده به راحتی در بازار موجود نیست.
 2. هارد دیسک ها چرخه عمر کوتاه و محدودی را دارا می باشند.
 3. فرآیند استخراج در روش استخراج به وسیله هارد دیسک برای تولید پاداش استخراج مشابه GPU، بیشتر طول می کشد.
 4. روند استخراج با هارد دیسک در مقایسه با استخراج GPU یا ASIC کندتر است.

ادامه نوشته:

فرآیند استخراج به وسیله هارد دیسک (HDD)​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
فرآیند استخراج به وسیله هارد دیسک (HDD)
در این قسمت شما با مکانیزم روش استخراج به وسیله ی هارد دیسک آشنا خواهید شد. در ادامه به بررسی هر یک از مراحل می پردازیم.

مرحله اول: پلاتینگ ( Plotting )​

با استفاده از درایو هارد دیسک، استخراج کنندگان می توانند بلوک های داده را از قبل تولید کنند. این روند اولیه به عنوان پلاتینگ شناخته می شود. با شروع استخراج، پلاتینگ فقط یکبار آغاز می شود. در مقایسه با استخراج GPU به زمان بیشتری نیز نیاز دارد.

مرحله دوم: اختصاص پاداش استخراج​

در این مرحله ماینرها باید تعیین کنند چه کسی برای تولید بلوک های داده جدید پاداش دریافت می کند. اگر این پاداش به خودتان اختصاص داده شده باشد، می توانید آن پاداش را در کیف پول خود ذخیره نمایید.

مرحله سوم: استخراج​

پس از تولید و ذخیره طرح در درایو هارد دیسک، مراحل استخراج را از نرم افزار استخراج خود آغاز کنید.
این نرم افزار مشخصات سخت افزاری شما را در نظر گرفته و زمان لازم برای تولید بلوک داده فعلی را تعیین می کند. پس از محاسبات انجام شده، HDD شما تا زمان تولید بلوک بعدی در حالت آماده به کار باقی می ماند.
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

در حالیکه تعداد بلوک ها ثابت است، HDD در مدت زمان زیادی آماده به کار باقی می ماند و مدت زمان تجزیه و تحلیل بلوک شامل چند ثانیه است.

الگوریتم های قابل استفاده در روش استخراج با هارد دیسک (HDD)​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
الگوریتم های قابل استفاده در روش استخراج با هارد دیسک (HDD)
درایو هارد دیسک به جای استفاده از واحدهای پردازش گرافیکی، از هارد دیسک ها در مرحله بعدی استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می کند. اولین سیستم بلاکچین مبتنی بر این دستگاه ها، پلتفرم Burst بود که در سال 2014 ظاهر شد. با این وجود، چند سال طول کشید تا این پلتفرم شناخته شد. Burst به الگوریتم ترکیبی اثبات ظرفیت یا PoC متکی است که به مقدار زیادی از فضای دیسک نیاز دارد. بعدا ارزهای دیجیتال دیگری که ماینرها می توانستند از طریق هارد دیسک استخراج کنند ظاهر شدند. اگرچه، آنها به فناوری متفاوت اثبات ذخیره سازی متکی بودند.

الگوریتم اثبات ظرفیت (Proof Of Capicity)​

الگوریتم اثبات ظرفیت با عنوان PoC شناخته می شود. این الگوریتم به این معنا می باشد که ماینرها برای دریافت پاداش استخراج باید فضای HDD خود را تقسیم کنند. با استفاده از این الگوریتم ، کاربران می توانند فضای حافظه رایانه خود را سرمایه گذاری کنند.
همچنین با استفاده از الگوریتم PoC، دفتر توزیع شده با استفاده از روش هش کردن، بلوک های داده را بر روی دیسک ایجاد می کند. هرچه تعداد هش های شما بر روی هارد دیسک بیشتر باشد، شانس دریافت پاداش بیشتر خواهد بود.

الگوریتم اثبات ذخیره سازی (Proof Of Storage)​

الگوریتم اثبات ذخیره سازی با عنوان Proof Of Storage یا Proof Of Space و یا به عبارت کوتاه شده Pos شناخته می شود. این الگوریتم همانند الگوریتم اثبات ظرفیت به فضای دیسک متکی است. با این حال، بلاکچین مبتنی بر Pos از این فضای حافظه رایگان برای ایجاد ذخیره سازی ابر غیرمتمرکز به جای تولید بلوک داده استفاده می کند.
به عبارت دیگر، سیستم های ذخیره سازی مبتنی بر ابر فضای HDD کاربر را اجاره کرده و آن را در اختیار کاربران دیگری قرار می دهد که به آن نیاز دارند. با این حال، این خدمات به جای پرداخت اجاره، به دارندگان فضای دیسک اجازه می دهد ارز رمزنگاری شده را با استفاده از امکانات سرویس استخراج کنند.
برخلاف بلاکچین مبتنی بر PoC، دفترهای توزیع شده مبتنی بر PoS با استفاده از پرداخت ماهانه کاربر برای ذخیره سازی پرونده، پاداش استخراج ارز رمز پایه را تشکیل می دهند.

 

چه ارزهایی قابلیت استخراج به وسیله هارد دیسک را دارا می باشند؟​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
چه ارزهایی قابلیت استخراج به وسیله هارد دیسک را دارا می باشند؟
از آنجا که استخراج HDD یک مفهوم نسبتا جدید است، تعداد کمی از رمز ارزها از الگوریتم اثبات ظرفیت یا اثبات ذخیره سازی استفاده می کنند. ما محبوب ترین موارد را بررسی خواهیم کرد.

ارز دیجیتال Burst​

Burst اولین و اصلی ترین رمز ارز است که می توانید با استفاده از هارد دیسک استخراج کنید. این پلتفرم به الگوریتم اثبات ظرفیت متکی است و به مجموعه ای از HDD با ظرفیت زیاد احتیاج دارد. دیگر نیازی به اتصال هیچ دستگاه قدرتمند دیگری مانند واحد پردازش گرافیک به استخراج Burst ندارید. ماینرها می توانند از درایوهای هارد دیسک پیشرفته با ظرفیت 10 ترابایت و بالاتر برای اطمینان از استخراج با کارایی بالا استفاده کنند. هر چه از چنین HDD هایی بیشتر استفاده کنید، پاداش بیشتری خواهید گرفت.

ارز دیجیتال Storj​

Storj یک سیستم ذخیره سازی پرونده غیرمتمرکز است که به شما امکان می دهد با خیال راحت پرونده های خود را به صورت رمزگذاری شده ذخیره کنید. ایده اصلی این پلتفرم اتصال کاربرانی است که مایل می باشند از فضای HDD رایگان خود سود کسب کنند و کسانی که به فضای حافظه اضافی نیاز دارند. کاربران Storj می توانند بخشی از فضای حافظه HDD خود را ارئه دهند و صاحب نود شوند. در نتیجه این کاربران، ماینر ارزهای رمز نگاری شده نیز می شوند و در ازای فضای دیسک خود پاداش کوین های Storj دریافت می کنند. به عبارت دیگر، استخراج کنندگان Storj فضای دیسک خود را برای ذخیره سازی غیرمتمرکز پرونده برای آلت کوین ها در اختیار سایر اعضای پلتفرم قرار می دهند.

ارز دیجیتال سیا کوین Sia​

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
یک پلتفرم غیر متمرکز است که فضای ذخیره سازی ابری را فراهم می کند و با DropBox ،Apple ،Amazon و خدمات ذخیره سازی ابری متمرکز Microsoft رقابت می کند. با Sia، کاربران می توانند فضای HDD رایگان خود را تامین کنند در حالی که کسانی که این فضا را اجاره می کنند، پرونده های خود را در سیستم، رمزگذاری کرده اند. زنجیره بلوکی از محتوای ذخیره شده را اثبات می کند در حالی که قراردادهای هوشمند الگوریتم اثبات ذخیره سازی قابلیت اطمینان تراکنش ها را تایید می کنند.

ارز دیجیتال چیا Chia

رمزارز چیا Chia رمزارزی است که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. تاریخچه این ارز دیجیتال مربوط به سال 2019 می باشد و این ارز دیجیتال در سال 2019 به بازار رمزارزها ارائه شده است. یکی از اهداف چیا این است که این ارز دیجیتال به عنوان پاداش برای ماینرها در نظر گرفته شود. این رمزارز قابلیت استخراج را دارد و کاربران قادر خواهند بود که این ارز دیجیتال را بدون نیاز به سخت افزارهای پیشرفته استخراج نمایند. از جمله بنیانگذاران این ارز دیجیتال می توان به برام کوهن اشاره کرد که این فرد علاوه بر چیا، شبکه بیت تورنت را بنیانگذاری کرده است.

رمزارز چیا در ساختار خود از الگوریتم اثبات زمان استفاده می نماید و استفاده از این الگوریتم باعث شده است که برای استخراج نیازمند به سخت افزارهای پیشرفته نمی باشد و مصرف برق زیادی ندارد. در واقع ارز دیجیتال چیا یکی از رمزارزهایی می باشد که استخراج آن به وسیله هارددیسک امکان پذیر است.
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا