استخراج ابری چیست؟

amir1768

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
استخراج ابری یا «کلودماینینگ» (Cloud Mining)، روشی است که در آن، شما با پرداخت مبلغی ماهیانه، شرکتی را مأمور می‌کنید تا برای شما استخراج ارزهای دیجیتال انجام دهد، بدون این‌که نیاز به تهیه سخت افزار و تجهیزات مرتبط داشته باشید. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید تا به توضیح جنبه‌های مختلف کلود ماینینگ بپردازیم.

خلاصه‌ای از کلود ماینینگ​

کلود ماینینگ به آن دسته از خدمات و شرکت‌هایی اطلاق می‌شود که قدرت پردازش سخت‌افزارشان را به شما می‌فروشند و کارهای مربوط به استخراج و نگه‌داری تجهیزات را انجام می‌دهند. در واقع کلود ماینینگ بدان معناست که شما بدون خریداری تجهیزات سخت‌افزاری گران‌قیمت، از راه دور و به‌صورت ابری اقدام به استخراج ارزهای دیجیتال می‌کنید. با این کار تنها چیزی که نیاز دارید فقط یک رایانه یا گوشی موبایل خواهد بود تا به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کرده و سودتان را مشاهده کنید.

توجه داشته باشید که طبیعتا سود استخراج ابری در مقایسه با استخراج مستقیم بسیار کمتر است و گاهی اوقات در صورت کاهش قیمت‌ها با ضرر هم مواجه خواهید شد.

کلاهبرداری در کلود ماینینگ زیاد است پس مراقب باشید...​

بهترین سرویس‌های کلود ماینینگ​

نام بردن از یک سرویس‌دهنده خدمات استخراج ابری کاری بسیار دشوار است؛ چراکه در بیشتر اوقات این شرکت‌ها کلاه‌بردار از آب در می‌آیند. صد البته در این میان گزینه‌های مناسبی نیز وجود دارد.

شرکت‌های مناسب در زمینه استخراج ابری​

وقتی صحبت از کلمه «مناسب» به میان می آید، منظور جنبه «سودده بودن» یا «مشهور» بودن آنها نیست. منظور از کلمه مناسب، در اختیار داشتن سخت‌افزارهایی است که بتوان با آنها به استخراج بیت کوین پرداخت. منظور از شرکت معتبر، شرکتی نیست که سود بهتری بدهد یا سود آن تضمینی باشد بلکه شرکتی است که دروغ کمتری در کارش وجود دارد و می‌توانید مطمئن باشید که واقعا ماینینگ انجام می‌دهد.

شرکت‌ها و وب‌سایت‌های «جنسیس ماینینگ» (Genesis Mining)، «بیت کلاب نتورک» (Bitclub Network) و «هش فلیر» (Hash Flare) ازجمله این شرکت‌ها هستند. با این‌حال وقتی نگاهی عمیق‌تر به این شرکت‌های بیاندازیم، متوجه می‌شویم که هر کدام نقاط ضعف خود را دارند.

وضعیت باخت باخت​

در بیشتر اوقات، کلود ماینینگ وضعیت «باخت باخت» را رقم می‌زند. در صورتی‌ که قیمت بیت کوین افزایش یابد، شما نسبت به حالتی که در آن بیت کوین خریده بودید، سود کمتری عایدتان خواهد شد. در صورتی‌ که بیت کوین با کاهش قیمت روبه‌رو شود نیز شما سودی نخواهید کرد و احتمالاً تنها پولی را که پس‌انداز کرده‌اید را از دست خواهید داد.

همانطور که سایت ارزدیجیتال بارها اعلام کرده، جدای از این مسئله که قراردادهای پرداخت شرکت‌های فعال در زمینه کلود ماینینگ رقمی ثابت است، این شرکت‌ها هزینه نگهداری تجهیزات را هم از مشتری دریافت می‌کنند.

هزینه نگهداری معمولاً شامل جمع هزینه‌های اصطحلاک دستگاه‌ها، تجهیزات خنک‌کننده و محلی که تجهیزات در آن قرار می‌گیرند است. این قیمت برحسب دلار بر واحد قدرت ماینینگ که چیزی در حدود ۰.۱۴ دلار برای هر ترا هش است، محاسبه می‌شود.

از آن‌ جهت که سود بر اساس قیمت بیت کوین پرداخت می‌شود و هزینه نگه‌داری با ارزهای رایج دریافت می‌گردد، در صورت سقوط قیمت، ممکن است سود بدست آمده برای پرداخت هزینه‌های نگه‌داری کافی نباشد. در این صورت شرکت بدون برگشت وجه قرارداد شما را فسخ خواهد کرد.

از طرف دیگر، اگر قیمت بیت کوین جهش داشته باشد، سختی استخراج نیز بالا می‌رود و باعث سوددهی کمتر می‌شود. به‌عبارت‌دیگر در هر دو صورت خرید و نگه‌داری مستقیم بیت کوین، امری پر شودتر خواهد بود چراکه شما هم کمتر ضرر می‌دهید و هم‌ سود بیشتری عایدتان خواهد شد.

اگر کمی در وب‌سایت هایی که چنین خدماتی را ارائه می‌کنند، بچرخید، می‌بینید که بسیاری از قراردادها پس از دوره رکورد طولانی‌مدت بیت کوین در اوایل سال ۲۰۱۸ که قیمت بیت کوین سقوط کرد، فسخ‌شده‌اند.

اگر تا به اینجا مجاب نشده‌اید که کلود ماینینگ می‌تواند به‌کاری پر خطر تبدیل شود، می‌توانید خودتان اقدام به تحقیق در این زمینه کنید. در ادامه به برخی از روش‌هایی که می‌توانید به نتیجه مطلوب برسید اشاره می‌کنیم:

درباره شرکتی که قصد ثبت قرارداد با آن را دارید تحقیق کنید​

تقریباً در ارتباط با تمام شرکت‌های کلاه‌بردار در این زمینه، می‌توان ارجاعاتی را پیدا کرد که افراد در آنها به شکایت از خدمات شرکت پرداخته‌اند. به همین منظور می‌توانید در انجمن‌هایی مثل «BitcoinTalk» یا «Reddit» به تحقیق بپردازید.

در صورتی که خود شما هم گرفتار شرکت‌های کلاهبرداری بودید، می‌توانید تجربه خود را در این تاپیک با دیگران به اشتراک بگذارید و مانع از ضرر دیگران شوید.

به‌اندازه‌ای که توان ضررش را دارید، سرمایه‌گذاری کنید​

اگر می‌خواهید وارد حوزه کلود ماینینگ شوید، قدم‌به‌قدم سرمایه‌گذاری کنید و هیچ‌گاه و هیچ‌گاه بیش از اندازه‌ای که توان ضررش را ندارید، سرمایه‌گذاری نکنید. می‌توان گفت که این مسئله مهم‌ترین نکته‌ای است که باید در گوشه ذهن خود نگه‌دارید. تکنیک چنین شرکت‌هایی واردکردن آهسته شما به بازی است و به‌محض اینکه پول بزرگی را وارد کار کنید، دیگر خبری از آنها نخواهید شنید.

در بیشتر مواقع از کلود ماینینگ دوری‌ کنید. سؤالات بی‌پاسخ زیادی در این حوزه وجود دارد و نمی‌توان با قاطعیت گفت که کلود ماینینگ راهکار مناسبی برای سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال است یا نه. در نهایت اگر برای ورود به حوزه ارزهای دیجیتال و به‌ویژه بیت کوین، عزمی جزم دارید، بهترین کار، ورود مستقیم به بازار است.

amir1768

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
اگر تا به حال از این روش استفاده کردید یا اسیر کلاهبرداری های پانزی شدید حتما به اشتراک بزارید...

amir1768

عضو شناخته شده
عضو قدیمی

Amirali63

عضو جدید دیجی‌بیت
سلام دوستان من در این سایت کاربر جدید هستم و همینطور تریدر آماتور. حدود یک ساله که درباره رمز ارز تحقیق میکنم و با سایتی آشنا شدم به نام app.stormgain.com که بصورت ابری میشه بیت کوین ماین کرد، حدود ۵ ماهی که ماین کردم و همینطور ترید کردم در حال حاضر حدود ۶۰۰ دلار تو کیف پول داخل خود سایت دارم بدون یک ریال خرج کردن. اگر دوستان و اساتید نقطه نظری راجب این سایت دارن خوشحال میشم درمیون بزارین. تشکر
در ضمن با این لینک میتونید ثبت نام کنید ( جای همون صلوات کاربرد داره 😅)
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

amir1768

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
سلام امیرعلی جان باید ببینید اگر مبلغو برداشت کنید پول به کیف پول معتبرتون واریز میشه یا نه
اکثرا فقط یک سری عدد نشون میدن موقع انتقال یا میگن مبلغ کمه یا میگن آدرس معتبر نیست یا...
آخرشم هیچی مثه ترید سود نمیده
ارداتمندم

Amirali63

عضو جدید دیجی‌بیت
ممنون امیر جان والا سایتش طوری طراحی شده که هر بار که بیت کوین ماین کنی و به ۱۰ دلار برسه میتونی تبدیل کنی و در ادامه ترید (پیشبینی) کنی جوری که هم در buy سود کنی هم در sell سود کنی. در کل جالبه
فقط انتقال کیف پول و چک نکردم فعلا داخل کیف پول خود سایت هست. در مورد معتبر بودن سایت هم اگر نظری داری ممنون میشم بگی که بدونیم اشتباه نرفتیم.

amir1768

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
من راجع بهش نشنیده بودم ولی حتما در موردش تحقیق میکنم.
اگر پول به کیف پول منتقل شد سعی کنید نگه ندارید داخل خود سایت
بعضی پروژه ها اینجوریه که برای یه مدتی همه واریزها اصولی و درسته ولی بعد از مدتی یهو جمع میشه سایت یا واریزی انجام نمیشه.
در اولین فرصت هرچی درامد داشتید منتقل کنید انشالله که پرسود باشید 👌

Amirali63

عضو جدید دیجی‌بیت
طبق تحقیقی که من کردم این سایت اسپانسر تیم فوتبال لاتزیو ایتالیا و شریک رسمی باشگاه نیوکاسل انگلیسه و اینکه در ابتدای ثبت نام سه دلار رایگان بهت میده و کلی نکات جالب مثل سیگنال خرید و فروش داخل سایتش داره.
در هر صورت ممنون میشم شما اطلاعات دقیق تری اگر بگیرین که با خیال راحت تر داخل سایتش ترید کنیم.

Amirali63

عضو جدید دیجی‌بیت
ضمنا ثبت نامش خیلی راحته و تاییدیه موبایل و ایمیل لازم داره و نکته جالبش نیاز به فیلتر شکن نداره.

amir1768

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
شما لطف دارید.
من از چند نفر که در این سایت فعال بودن پیگیر شدم و کسی تا به حال مشکلی نداشته و به نظرم حداقل تا الان ایرادی داخلش نبوده ولی من خودم شخصا از سیستم کاریش میترسم و فعالیتش بی شباهت به پروژه های پانزی نیست. احتمالا خودم هم شروع میکنم اما با احتیاط کامل.

Amirali63

عضو جدید دیجی‌بیت
انشاالله که خیره امیر جان، با توجه به اینکه ابتدای کار پولی از جیب شما نمیره و با ده دلاری که سایت به شما میده با خیال راحت تر ترید می‌کنی و سود کردن هم در buy و هم در sell کار و راحت‌تر می‌کنه و اینکه تجربه شما به مراتب بیشتر از من هست در این حوزه حتما سود بیشتری خواهید برد. به هر حال ممنون از پیگیریتون.

amir1768

عضو شناخته شده
عضو قدیمی

faeze feizi

عضو شناخته شده
عضو قدیمی

مزایا و معایب استخراج ابری :​

5 تا از مزایای استخراج ابری :

1. خرید ماینر و تجهیزات جانبی لازم ندارید.
  2. استخراج ابری به نصب تجهیزات نیاز ندارید و از آن طرف می‌دانید هزینه‌ای بابت این کار بر عهده شما نیست.
  3. سرو صدای آن را در خانه شما را اذیت نمی کند و اگر قصد اجاره مکان دیگر داشتید هزینه اجاره ندارید
  4. هزینه قبض برق بالا ندارید
  5. نیازی به هزینه تعمیر و نگهداری ندارید.
  6. به خرید تجهیزات اضافی نیاز ندارید.

5 تا از معایب استخراج ابری :

1. درآمد کمتر شما نصبت به زمانی که ماینر را تهیه کردید
  2. شما تجهیزات و سخت افزار اجاره کردید پس توانایی فروش آن را ندارید
  3. کلاهبرداری در این نوع استخراج بالا می باشد
  4. عدم وجود کنترل و انعطاف‌پذیری روی کار.
  5. عدم وجود شفافیت در فرایند استخراج.

تفاوت در میان سرویس‎‌های در استخراج ابری :​

سودآوری در سرویس ها متفاوت است. و نحوه محاسبه سود حاصل از استخراج ابری پارامترهای مختلفی دخیل است که میخواهیم به آن رسیدگی کنیم .از مهمترین عوامل، به معروفیت و شهرت شرکت میزبان بر می‌گردد.

پیشنهاد ما به شما : برای استخراج ابری سراغ شرکت های شناخته شده و معروف بروید،که امنیت داشته باشد برای سرمایه گذاری شما.

عامل دوم، هزینه‌های مربوط استخراج به صورت گیگاهش بر ثانیه است که با GH/S نمایش داده می شود. در شرکت‌های سرویس دهنده، این هزینه‌ها فرق دارد می توان گفت که در بعضی سرویس دهنده ها به حدی بالاست که سود ناشی از ماینینگ را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد.

Amirali63

عضو جدید دیجی‌بیت
بالا