تبلیغات انجمن دیجی بیت

ارز دیجیتال Quant (کوانت) چیست؟ معرفی توکن QNT

  • نویسنده موضوع زهرا داودآبادی
  • تاریخ شروع
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

زمان مطالعه: 6 دقیقه

مقدمه​


ارز دیجیتال Quant از جمله رمزارز‌هایی است که در این ماه (June) و با وجود شرایط نزولی در بازار، برخلاف سایر رمزارز‌ها رشد خوبی داشته است. ارز دیجیتال کوانت با هدف رفع چالش ارتباط بین بلاکچین‌ها طراحی شده است. این پلتفرم امکان اتصال بلاکچین‌های مختلف و همکاری متقابل آنها با همدیگر را فراهم می‌آورد. همچنین در این بلاکچین می‌توان نرم افزار‌های مختلف را نیز تعریف کرد. تیم‌های توسعه‌دهنده برای استفاده از امکانات این شبکه باید توکن QNT خریداری کنند. برای آشنایی بیشتر با ارز دیجیتال کوانت با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

ارز دیجیتال Quant چیست؟​


ارز دیجیتال Quant در ژوئن سال 2018 و با هدف اتصال بلاکچین‌ها و شبکه‌ها در مقیاس جهانی و بدون کاهش کارایی و قابلیت همکاری شبکه راه‌اندازی شد. این اولین پروژه برای حل مشکل همکاری متقابل از زمان ایجاد اولین پلتفرم عامل بلاکچین است.

این پروژه به عنوان سیستم‌عامل توزیع‌شده
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
و یک شبکه Overledger برای اتصال شبکه‌های مختلف بلاکچین ساخته شده است. همچنین این پروژه به عنوان اولین سیستم عامل ساخته‌شده برای بلاکچین‌ها معرفی شده است.

هدف اصلی ارز دیجیتال Quant برای استفاده از Overledger برطرف کردن مشکل وجود شکافی است که بین بلاکچین‌های مختلف وجود دارد. ستون فقرات این پروژه شبکه Overledger است که می‌تواند سبب شود ارز دیجیتال Quant به عنوان پلتفرمی که اکوسیستم آینده اقتصاد دیجیتال روی آن ساخته خواهد شد، به حساب آید.

شبکه Overledger به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد که برنامه‌های چند زنجیره‌ای غیرمتمرکز و معروف به (MApps) را برای مشتریان خود ایجاد نمایند. برای اینکه توسعه‌دهندگان در شبکه یک Mapp بسازند، باید مقدار مشخصی از توکن Quant (QNT) را هولد کرده باشند.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
مراجعه کنید.

تیم ارز دیجیتال Quant چه کسانی هستند؟​


گیلبرت وردیان (Gilbert Verdian)، یکی از بنیان‌گذاران شبکه Quant، زمانی که در بخش مراقبت‌های بهداشتی کار می‌کرد، ایده ساخت یک پروژه بلاکچین را داشت. وردیان به اهمیت همکاری متقابل شبکه‌ها، برای اطمینان از تحت پوشش قرار گرفتن بیماران ثبت‌شده در پلتفرم‌های مختلف را پی برده بود.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


وردیان بیش از 20 سال تجربه صنعتی در ارتقای امنیت، تکنولوژی و استراتژی‌های تجاری در سراسر جهان دارد.

قبل از شبکه Quant، وردیان به عنوان افسر ارشد امنیت اطلاعات (CISO) در Vocalink، یک شرکت مسترکارت، مدیر اطلاعات آمبولانس NSW و مدیر امنیت وزارت دادگستری انگلستان خدمت می‌کرد.

بنیانگذار دوم، دکتر پائولو تاسکا (Paolo Tasca)، یک کارآفرین و اقتصاددان دیجیتال است که در زمینه سیستم‌های توزیع‌شده تخصص دارد. دکتر تاسکا به عنوان مشاور ویژه در زمینه فناوری‌های بلاکچین برای پارلمان اتحادیه اروپا، سازمان ملل و بسیاری از بانک‌های مرکزی در سراسر جهان خدمت کرده است.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


او همچنین نویسنده چندین کتاب در زمینه fintech است و از بنیانگذاران و رئیس هیئت مدیره کنسرسیوم Retail Blockchain است.

ارز دیجیتال کوانت چه می‌کند؟​


از زمان معرفی بلاکچین و فناوری دفتر توزیع‌شده، موارد استفاده آن تقریباً در هر صنعت شناخته‌شده‌ای پیدا شده است. با این وجود، مشکل عدم امکان همکاری بین این پروژه‌ها وجود دارد. ارز دیجیتال Quant به عنوان حلقه گمشده ارتباطی بین بلاکچین‌های متفاوت ایجاد شده است.

شبکه Overledger در پلتفرم ارز دیجیتال کوانت به گونه‌ای طراحی شده است که به عنوان دروازه‌ای برای هر پروژه بلاکچینی برای دسترسی به سایر بلاکچین‌ها عمل می‌کند. این پروژه همچنین مانند
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
، برای اتصال یک برنامه به برنامه‌های دیگر در اکوسیستم بلاکچین یکسان هم کار می‌کند.

غیر از تعامل‌های بلاکچینی، ارز دیجیتال کوانت لایه‌های مختلفی را برای تعامل برنامه‌ها در سطوح مختلف ایجاد می‌کند. ارز دیجیتال کوانت لایه‌های مختلفی برای تراکنش‌ها، پیام‌رسانی، فیلتر کردن و سفارش دارد. همچنین برنامه‌هایی برای اشتراک‌گذاری و ارجاع پیام‌های یکسان مربوط به برنامه‌های دیگر را نیز دارد.

فروشگاه App Quant توانایی خواندن و نظارت بر تراکنش در چندین دفتر را دارد. با استفاده از Overledger، توسعه‌دهندگان می‌توانند قراردادهای هوشمند را برای طیف گسترده‌ای از بلاکچین‌ها، حتی آنهایی را که پشتیبانی نمی‌کنند، بنویسند. توسعه‌دهندگان همچنین می‌توانند از فروشگاه برای ایجاد و انتشار برنامه‌های چند زنجیره‌ای (MApps) استفاده کنند.

کاربرد توکن QNT چیست؟​


توکن شبکه ارز دیجیتال کوانت QNT نام دارد. یک توسعه‌دهنده برای ایجاد هر چیزی در این پلتفرم باید مجوز (توکن QNT) را خریداری کند. برای این کار توکن‌ های QNT باید 12 ماه بلاک شوند. هزینه اجرای Gateways و انجام عملیات خواندن یا نوشتن در Overledger مستلزم استفاده از توکن‌ های QNT است.

عرضه کل توکن QNT برابر با 14،612،493 توکن تعیین شده است. توکن‌ های QNT به روش زیر تقسیم شده‌اند:

  • 9 میلیون توکن QNT از طریق عرضه اولیه (ICO) به عموم فروخته شد.
  • برای ادامه اجرای پروژه، 2.6 میلیون توکن QNT به شرکت اختصاص یافت.
  • 3 میلیون توکن QNT به بنیانگذاران شرکت اختصاص داده شد.
  • 651000 توکن QNT به مشاوران شرکت اختصاص داده شد.

در حال حاضر، میزان عرضه توکن QNT برابر با 12،072،738 است. 2 میلیون توکن دیگر توسط این شرکت نگهداری می‌شود. این توکن‌ها می‌توانند در هر زمانی فروخته یا صادر شوند.

از چه صرافی‌هایی می‌توانیم ارز دیجیتال Quant را بخریم؟​


توکن Quant در صرافی‌های مختلفی قابل خرید و فروش و معامله است. از این صرافی‌ها می‌توان صرافی بیترکس (Bittrex)، صرافی (Bilaxy)، صرافی 1inch، صرافی یونی سواپ و صرافی Hotbit را نام برد.

توکن QNT را می‌توانید با رمزارزهایی مثل بیت کوین و اتریوم و همچنین
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
تتر خریداری نمایید.

نمودار قیمت ارز دیجیتال Quant​


قیمت توکن QNT در زمان عرضه اولیه‌اش در اگوست سال 2018 برابر 0.27 دلار بود. نمودار قیمت ارز دیجیتال Quant از سال گذشته تا‌کنون را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


برای مشاهده قیمت لحظه‌ای این ارز دیجیتال می‌توانید به صفحه
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
مراجعه کنید.

سخن پایانی​


ارز دیجیتال Quant یکی از صد ارزدیجیتال برتر در میان ارز‌های دیجیتال موجود است. بنیان‌گذاران Quant افرادی حرفه‌ای و بابنیه علمی و فنی قوی هستند و سال‌ها در پروژه‌های مهم جهانی شرکت داشته‌اند. مقر اصلی تیم این پروژه در انگلستان قرار دارد. هدف این ارز دیجیتال ایجاد یک پلتفرم ارتباطی بین بلاکچین‌ها است. از آنجا که نیاز به وجود چنین پلتفرمی کاملاً احساس می‌شود و ارز دیجیتال کوانت می‌تواند مشکل عدم همکاری متقابل بین بلاکچین‌ها را حل کند، این ارز دیجیتال پتانسیل رشد بسیار خوبی دارد.

توجه داشته باشید که این مقاله تنها با هدف معرفی و اطلاع رسانی این پروژه صورت گرفته و رمزارز نیوز هیچ گونه مسئولیتی در قبال ورود و سرمایه گذاری به این پروژه نخواهد داشت.

در این پلتفرم توسعه‌دهندگان ارز دیجیتال می‌توانند قرارداد‌های هوشمند خود را به گونه‌ای طراحی کنند که روی طیف گسترده‌ای از بلاکچین‌ها قابل اجرا باشد. این شبکه یک دفتر کل توزیع شده جهانی ارائه می‌دهد و نام آن را Overledger می‌گذارد. با استفاده از Overledger می‌توان اپلیکیشن‌های چند زنجیره‌ای طراحی کرد.

نوشته
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
اولین بار در
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
. پدیدار شد.

منبع: رمزارز نیوز
 

amir1768

عضو شناخته شده
ارز دیجیتال کوانت به عنوان اولین پروژه بعد از ایجاد پلتفرم بلاک چین است که به منظور اتصال بلاک چین ها و شبکه ها در مقیاس جهانی ایجاد شد. این ارز دیجیتال هدفش رفع مشکل ارتباط بین بلاک چین ها بدون کاهش کارایی است. به زبان خیلی ساده کوانت به وجود آمده است تا ارتباط بین چندین بلاک چین را با کمک سیستم عامل Overledger فعال کند. بسیاری از پروژه های ارزهای رمزنگاری شده به دنبال حل مسئله قابلیت همکاری هستند. شبکه کوانت ایجاد شده است تا این مشکل را به شیوه ای متفاوت حل نماید. برخلاف سایر پروژه های ارز دیجیتال، پروژه Quant به دنبال ساختن یک سیستم عامل بلاک چین با قابلیت همکاری است که روی بلاک چین های دیگر قرار گیرد و از این طریق یک بستر بصری لازم را فراهم کند تا افراد و سازمان ها بتوانند پتانسیل فناوری بلاک چین را به خدمت بگیرند.

این پروژه به عنوان یک سیستم عامل توزیع شده دفتر کل و شبکه اورلجر و به منظور اتصال شبکه های مختلف بلاک چین ساخته شده است. باید بدانید که Quant یک بلاک چین نیست، بلکه اکوسیستمی است که شامل سیستم عامل بلاک چین Overledger OS، بازار شبکه Overledger، خزانه داری، برنامه های چندزنجیره ای و توکن QNT است.

تاریخچه ارز دیجیتال کوانت (Quant)​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


آغاز ایجاد ارز دیجیتال کوانت به واسطه ایده شخصی است با نام گیلبرت وردیان (Gilbert Verdian) که به عنوان بنیانگذار و مدیرعامل شبکه شناخته می شود. وی در دسامبر 2017، شبکه Quant را رسما معرفی کرد.

گیلبرت وردیان هدف خود را از ایجاد کوانت حل همه مشکلات بلاک چین هایی معرفی کرد که در طول سابقه کاری خود با آن ها برخورد داشت، یعنی «مشکل قابلیت همکاری». وردیان بیش از 20 سال تجربه کار در صنعت ارتقاء امنیت، فناوری و استراتژی های تجاری مشاغل در سراسر جهان را در کارنامه کاری خود دارد.

دومین عضو این شبکه کوانت، دکتر پائولو تاسکا است که به عنوان یک کارآفرین و اقتصاددان سابقه خدمت در سمت مشاور ویژه در زمینه فناوری های بلاک چین در پارلمان اتحادیه اروپا، سازمان ملل متحد و بسیاری از بانک های مرکزی در سراسر جهان را دارد. دکتر تاسکا همچنین نویسنده کتابهایی در زمینه fintech است.

هدف از ایجاد ارز دیجیتال کوانت​

آنچه که به عنوان هدف اصلی پروژه کوانت معرفی شده است پر کردن شکاف بین بلاک چین هاست. در این پروژه ستون و پایه اصلی، شبکه overledger است و Quant به عنوان اکوسیستمی است که قرار است بستر اقتصاد دیجیتال آینده بر روی آن ساخته شود.

شبکه Overledger به توسعه دهندگان خود اجازه می دهد تا برنامه هایی را موسوم به MApps برای مشتریانشان ایجاد کنند. این برنامه ها در واقع برنامه های چند زنجیره ای غیرمتمرکز هستند و برای ایجاد آن ها باید مقدار مشخصی توکن (QNT) را در اختیار داشته باشند. کوانت شبکه ‌ای را برای توسعه‌ دهندگان و موسسات به منظور ارتباط همزمان با چندین DLT (یا فناوری دفتر کل توزیع ‌شده) فراهم آورده است.

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

شبکه Quant​

این شبکه درواقع فناوری بلاک چینی است که قصد دارد تا قابلیت همکاری بین بلاک چین های مختلف را از طریق سیستم عامل بلاک چین سیستم عامل Overledger ایجاد کند.

نکته قابل توجه این که این شبکه منبع باز نبوده و بنابراین فناوری مورد استفاده دربسیاری از محصولاتی که استفاده می کنند دارای حق ثبت است و برای استفاده از آن مجوز لازم است. این شبکه قادر است تا از ریپل، بایننس چین، استلار، آیوتا، همینطور اتریوم و بیت کوین و از بلاک چین های هایپر لجر فابریک(Hyperledger Fabric) ، Quorum JP Morgan و بلاک چین R3 Corda و پشتیبانی کند.

با توجه به این که پروژه کوانت منبع باز نیست، بنابراین عجیب نیست که نحوه کار و جزئیات عملکرد فناوری هایی که استفاده می کند را به اشتراک نمی گذارد.

توکن QNT​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


QNT توکن کوانت است که از انواع توکن های مبتنی بر شبکه ERC-20 بوده و از آن برای اهدافی چون پرداخت کالا، خدمات و هزینه های مجوز در شبکه کوانت استفاده می شود. QNT توکنی است که نه تورمی است و نه تورم زا. حداکثر عرضه این توکن کمی بیش از 14.5 میلیون است.

تقسیم توکن‌ های QNT به روش زیر است:

  • تعداد 9 میلیون توکن QNT از طریق عرضه اولیه ICO به عموم فروخته شد.
  • تعداد 2.6 میلیون توکن برای ادامه اجرای پروژه به شرکت اختصاص داده شد.
  • 3 میلیون توکن QNT متعلق به بنیانگذاران شرکت
  • ششصد و پنجاه ویک هزار توکن QNT سهم مشاوران شرکت
همانطور که گفتیم اکوسیستم کوانت به منظور دسترسی به شبکه و پلتفرم Overledger از توکن خود بهره می برد.

صرافی های پشتیبان ارز دیجیتال کوانت​

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


صرافی های معتبر زیادی از ارز دیجیتال کوانت پشتیبانی نمی کنند. شما برای داشتن کوانت می توانید از Bittrex Uniswap یا Bithumb، صرافی
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
، کوین بیس، KuCoin و Gate.Io استفاده کنید. در ابتدا باید در این صرافی ها ثبت نام و احراز هویت کنید. البته به دلیل اینکه در این صرافی ها IP ایران پشتیبانی نمی شود برای استفاده از این صرافی های خارجی باید از یک نرم افزار تغییر IP ثابت و یا VPS استفاده کنید.

چه کیف پول هایی از ارز دیجیتال کوانت پشتیبانی می کنند؟​

از آنجا که توکن QNT یک توکن ERC-20 است، می توانید تقریبا آن را در همه کیف پول هایی که از اتریوم پشتیبانی می کنند نگهداری و ذخیره کنید. کیف پول کوینومی Coinomi و یا Coinbank کیف پول های موبایلی خوبی برای ذخیره ارز دیجیتال کوانت هستند.

از معروفترین و بهترین کیف پول های نوع دسکتاپی کوانت می توان به BitPanda و Freewallet.io اشاره کرد.

همچنین کیف پول هایی مانند کیف پول اتمی یا کیف پول Exodus انتخاب خوبی برای دسترسی شما به توکن هایتان خواهد بود و هردو قابلیت نصب روی تلفن همراه و کامپیوتر را دارند.

اما اگر قصد دارید توکن های خریداری شده خود را برای مدت طولانی نگه دارید پیشنهاد می کنیم حتما از کیف پول های سخت افزاری استفاده نمایید که امنیت بیشتری دارند. مانند کیف پول سخت افزاری Trezor که آفلاین کار می کنند و معمولا برای انجام تراکنش از طریق USB به کامپیوتر وصل می شوند.

چرا شبکه کوانت منحصر به فرد است؟​

سیستم عامل Quant Overledger، را می توان به عنوان دروازه ای در نظر گرفت که از طریق آن هر پروژه مبتنی بر بلاک چین به سایر بلاک چین ها می تواند دسترسی داشته باشد. همچنین این پروژه برای اتصال یک برنامه به سایر برنامه های موجود در اکوسیستم بلاک چین همانند اتریوم کار می کند.

از سوی دیگر Quant دارای لایه های متفاوتی برای فیلترینگ، سفارشات، معاملات و پیام رسانی است. کوانت می تواند برنامه ای برای به اشتراک گذاری و ارجاع پیام های مشابه مربوط به سایر برنامه ها باشد. فروشگاه کوانت با عنوان Quant App، قابلیت خواندن و نظارت بر معاملات در دفاتر مختلف را دارد. با استفاده ازشبکه Overledger، توسعه دهندگان می توانند قراردادهای هوشمند را در گستره وسیعی از زنجیره ها، مانند بیت کوین، بنویسند.

ایجاد برنامه های چندزنجیره ای که به آن اشاره کردیم مزیت دیگر کوانت است. (ایجاد و انتشار برنامه های چند زنجیره ای MApps)

از دیگر ویژگی های کوانت می توان به این موضوع اشاره کرد که این پروژه قابلیت ارائه به روزترین داده ها را دارد و اجازه ارتباط سیستم های بانکی به یکدیگر را می دهد. کوانت نیازی به کد نویسی ندارد چرا که اجازه ایجاد دارایی های جدید در هر دفتر توزیع شده متصل را می دهد.

در بستر کوانت موسسات محدود به استفاده از یک بلاک چین نیستند چرا که به راحتی می توانند مجموعه متنوعی از ویژگی ها را از همه بلاک چین هایی که دسترسی به آنها امکان پذیر است گرفته و آن ها را پیاده سازی کنند.

نتیجه گیری​

در این مطلب به معرفی پروژه QUANT و توکن آن یعنی QNT پرداختیم. کوانت به عنوان پلتفرمی روانه بازار ارزهای دیجیتال شد که سعی در برقراری ارتباط بین بلاک چین های مختلف را دارد. ارز دیجیتال کوانت با نام QNT شناخته می شود و از آن برای دسترسی به پلتفرم استفاده می شود. گفتیم که هدف سازندگان کوانت برطرف کردن شکاف بین بلاک چین ها بود که این مشکل یعنی قابلیت همکاری بلاک چین ها را شبکه Overledger حل می کند. در واقع ستون فقرات شبکه کوانت شبکه اورلجر است. در بستر کوانت و با استفاده از Overledger می توان برنامه های چند زنجیره ای یا MApps را ایجاد کرد که بر روی چندین زنجیره یا بلاک چین پیاده سازی می شوند.
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا