ارز دیجیتال سوشی سواپ (Sushiswap)

faeze feizi

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
سوشی سواپ به دست آشپز نومی (Chef Nomi) متولد شد. سوشی سواپ پلتفرمی است که کاربران آن در ازای سرمایه‌گذاری در یک استخر نقدینگی خاص، می‌‌توانند توکن آن را دریافت کنند. نکته بسیار مهمی که در این زمینه باید به آن توجه کرد، مشتبه شدن سوشی سواپ با یونی سواپ است. بررسی تفاوت‌‌های بین این دو، اطلاعات جالبی را در اختیار ما قرار می‌‌دهد. با هم برخی از این تفاوت‌‌ها و تأثیر آن در آینده ارز دیجیتال سوشی سواپ را مرور می‌‌کنیم.

تفاوت‌‌های بین سوشی سواپ و یونی سواپ​

اولین تفاوت و البته مهم‌ترین تفاوت بین یونی و سوشی سواپ را می‌‌توان در سیستم پاداش‌‌دهی آنها جست‌وجو کرد. در سوشی کاربر می‌‌تواند تمام نقدینگی خود را برداشت کند، اما همچنان سود دریافت کند! این ویژگی یک امتیاز مثبت در برابر یونی سواپ تلقی می‌‌شود.

دومین تفاوت بین این دو ارز، دریافت پاداش‌‌های ویژه است.
مشابه عملکرد صرافی غیرمتمرکز یونی ‌سواپ (Uniswap) است، اما تفاوت این دو پلتفرم در این است که در سوشی ‌سواپ، حتی اگر یک کاربر نقدینگی خود را از استخرها خارج کند، همچنان سود دریافت خواهد کرد. به منظور تشویق کاربران برای تأمین نقدینگی در سوشی ‌سواپ، طرح‌های تشویقی نیز ایجاد شده‌اند.

اما در یونی ‌سواپ، چنین نیست. به عبارت دیگر، در پلتفرم یونی ‌سواپ، کاربران تنها زمانی پاداش دریافت می‌کنند که وجوه خود را به استخرهای نقدینگی اضافه کرده باشند. به محض اینکه کاربران دارایی‌های خود را از استخرها خارج کنند و به عبارتی، دیگر تأمین‌کنندۀ نقدینگی نباشند، دیگر پاداشی به آنها تعلق نخواهد گرفت. علاوه بر این، با توسعه پروتکل و افزایش حجم معاملات و در نتیجه، پیوستن سرمایه‌گذاران بزرگ، استخرهای ماینینگ، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و …، درآمد به دست آمده از این پلتفرم نیز کاهش می‌یابد.

برخلاف یونی ‌سواپ، تأمین‌کنندگان اولیۀ نقدینگی در سوشی‌ سواپ از مهم‌ترین مشارکت‌کنندگان این پروتکل محسوب می‌شوند، بنابراین حتی با برداشت وجوه، آنها همچنان پاداش دریافت خواهند کرد. با این حال، لازم به ذکر است که در صورت تداوم عدم تأمین نقدینگی، این پاداش به تدریج کاهش خواهد یافت.

استخر‌‌های دارای پشتیبانی سوشی سواپ​

یکی از مواردی که می‌‌تواند در آینده ارز دیجیتال سوشی سواپ مؤثر باشد، استفاده از استخرهای متعدد برای این موضوع است. سوشی پرداخت توکن را از بلاک 10,750,000 آغاز کرد. از آن پس به ‌ازای هر بلاک، 100 توکن را به سرمایه‌گذاران خود اهدا می‌‌کند. برخی از این استخرها را مرور می‌‌کنیم:

  • DAI-ETH ، SUSD-ETH (ارزهای دیجیتال پایدار دیفای)
  • USDT-ETH ، USDC-ETH (ارزهای دیجیتال پایدار متمرکز)
  • SNX-ETH ، UMA-ETH (دارایی‌های سینتتیکس)
  • COMP-ETH ، LEND-ETH (پروتکل‌های وام‌دهی)
  • AMPL-ETH ، YFI-ETH
  • LINK-ETH ، BAND-ETH (برپایه اوراکل‌ها)
  • SUSHI-ETH
بر اساس نمودار تغییرات قیمت رمزارز سوشی، قیمت سوشی سواپ دچار نوسانات قیمتی جالبی در طول زمان شده است. با هم برخی از نقاط قیمتی این ارز را بررسی می‌‌کنیم.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


سوشی سواپ با قیمتی کمتر از 1 دلار قدم به دنیای رمزارزها گذاشت. طی مدت کوتاهی به بالای 10 دلار رسید. این وضع چندان دوام نیاورد و به حوالی 1 دلار سقوط کرد. قیمت سوشی سواپ بعد از مدتی نوسان، تقریباً به یک ثبات رسید. اما این قیمت پایانی سوشی نبود. در ادامه قیمت این رمزارز عموماً با نوسانات مثبتی روبه‌رو شد. به مرور ویژگی‌‌های این ارز منجر به تجربه قیمت 15 دلاری آن گردید. اما این آغاز راه بود. قیمت هر واحد رمزارز سوشی، قله‌‌های 17 و 19 دلاری را نیز درنوردید.
برخی کاربران و سایت‌‌های پیش بینی، آینده روشنی را برای سوشی متصور هستند. از جمله سرویس پیش بینی دیجیتال کوین پرایس (Digital Coin Price) که آینده ارز دیجیتال سوشی سواپ را با رشد قیمتی خوبی همراه می‌داند.
در حال حاضر در میان ارزهای دیجیتال خصوصاً ارزهای مربوط به دیفای، یونی سواپ از سوشی سواپ مشهورتر است. اما با ابتکاراتی که سرآشپز معروف سوشی سواپ به کار گرفته، این پلتفرم در حال پیشرفت است. همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که پیش بینی آینده ارز دیجیتال سوشی سواپ مانند دیگر ارزها بستگی به رفتار کاربران دارد. هیچ چیز در دنیای ارزهای دیجیتال قطعی نیست. با این وجود در صورتی که سوشی سواپ به روند فعلی خود ادامه دهد، آینده خوبی را برای کاربرانش رقم خواهد زد. البته این توکن را باید به عنوان یکی از گزینه‌‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت یا نهایتاً میان‌مدت در نظر داشته باشید.
رمزارزنیوز
ادامه نوشته:

توکن سوشی یک توکن ERC-20 است. توکن‌ SUSHI، هم به عنوان پاداش برای کاربران تأمین‌کننده نقدینگی در صرافی سوشی سواپ استفاده می‌شود و هم به عنوان ابزاری برای رای گیری در شبکه کاربرد دارد. دارندگان توکن سوشی می‌توانند با استفاده از توکن‌های خود در رای‌گیری در شبکه شرکت کنند. همچنین دارندگان این توکن‌ها می‌توانند در صرافی‌هایی همچون بایننس، OKEx و FTX خرید و فروش کنند و از نوسانات قیمتی توکن سوشی سود ببرند.
تعداد عرضه کل ارز دیجیتال سوشی تاکنون حدود 194 میلیون توکن بوده است که حدود 127 میلیون توکن در گردش دارد.
 

حمیده آقایی

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
سوشی‌سواپ یک پلتفرم غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا رمزارزها را با یکدیگر تبادل کنند و از طریق تولید محصول پاداش کسب کنند. این ارز نقدینگی را از طریق روشی به نام استخراج خون‌آشام کنترل می‌کند.

صرافی غیرمتمرکز (DEX) کاربران را قادر می‌سازد تا مستقیما با یکدیگر تجارت کنند ولی صرافی‌هایی مانند بایننس و کوین‌بیس یک واسطه متمرکز در سیستم معاملاتی خود دارند. این صرافی می‌تواند دسترسی به انواع رمزارزها را بدون واسطه و نیاز به احراز هویت در صرافی فراهم کند.

اگرچه شروع به کار ارز سوشی‌سواپ بحث برانگیز بود اما بعد از عرضه و شروع فعالیت به پروژه‌های خود عمق بخشید و پروژه‌های جدیدی مانند کشاورزی، بازدهی سهام، اعطای وام و راه‌اندازی توکن‌های جدید را در دستور کار قرار داد.

سوشی‌سواپ یک بستر مبادله غیرمتمرکز است که به شما این امکان را می‌دهد تا مجموعه گسترده‌ای از رمزارزها را مبادله کنید و به خدمات مالی دیگر بپردازید. هیچ مرجع متمرکز و واسطه‌ای ندارد و به قراردادهای هوشمند و نقدینگی ارائه شده توسط سایر کاربران برای انجام معاملات متکی است.

سوشی‌سواپ در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد و به سرعت مورد بحث قرار گرفت. برای به وجود آوردن این ارز کد منبع باز ارز یونی‌سووپ کپی شد اما یک رمز به سوشی‌سواپ اضافه شد.

در کنار رمز ایجاد شده برای این ارز، سازندگان قصد داشتند تا به عنوان محبوب‌ترین فعالیت کننده بر بستر اتریوم مطرح شوند و به همین دلیل طرح استخراج خون‌آشام را مطرح کردند و سعی کردند برای این ارز نقدینگی ایجاد کنند.

از طرفی خالق سوشی‌سواپ حدود ۱۴ میلیون دلار برای توسعه این رمزارز از اتریوم گرفت اما بسیاری از کاربران عقیده داشنند سوشی‌سواپ قرار است از آن‌ها کلاهبرداری کند اما خالق این ارز گفت حاضر است تمام پولی که از اتریوم برای توسعه بستر گرفته را در اخنیار هیات مدیره قرار بدهد و حتی هیات مدیره در رابطه با صلاحیت او برای مدیریت سوشی‌سواپ تصمیم بگیرد.

نومی، خالق این ارز بودجه اتریوم را پس داد و از سوشی‌سواپ خارج شد و مدیریت این پروژه به سام‌بانکمن فرید تحویل داده شد.

سوشی‌سواپ روی سیستم سازنده بازار خودکار (AMM) ساخته شده است که از قراردادهای هوشمند برای تکمیل معاملات استفاده می‌کند. کاربران از طریق استخر نقدینگی وجوه خود را در بازار با ارز دیجیتال مبادله می‌کنند و سپس برخی کاربران با درصد کمی از هزینه‌های تولید شده توسط معاملات پاداش می‌گیرند و این روش همان کشاورزی در ارز سوشی‌سواپ است.

سوشی‌سواپ فراتر از یک ارز دیجیتال است و خدمات غیرمتمرکز از جمله ساخت توکن، اعطای وام و خرید توکن‌های تازه ارائه شده از طریق سرویس MISO را فراهم می‌کند. جامعه سوشی‌سواپ مقدار زیادی نقدینگی تولید می‌کند.

تجارت نیوز
 

حمیده آقایی

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!


قیمت SUSHI دیروز از 7.2 دلار به 6.5 دلار کاهش یافت و پس از آن به یک سو ادامه داد. در صورت ادامه در این مسیر ، احتمال دارد مقاومت از سطح 7.5 دلار به 6.5 دلار سقوط کند.

این رمزارز در بازار CoinGecko با حدود 700 میلیون دلار در رتبه 65 قرار گرفت. SUSHI در 7 روز گذشته با 16.5 درصد کاهش و در زمان نوشتن مقاله با 6.28 دلار معامله شد.

خطوط MACD و Signal یک کراس اوور نزولی را مشاهده کردند. در هیستوگرام نیز روند نزولی مشاهده شد. نوسانگر عالی به حرکت رو به رشد خزنده اشاره کرد. گروه های متفاوت Bollinger نوسانات فزاینده و احتمال تغییر قیمت ها را در قیمت ها برجسته می کنند.

ambcrypto.com
 

حمیده آقایی

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

منبع: SUSHIUSD در TradingView
قیمت SUSHI در اول ژوئیه طی 6 ساعت تقریباً 13٪ افزایش یافت و پس از آن 14٪ سقوط کرد. دارایی در زمان پرس با قیمت 7.12 دلار معامله شد زیرا نزدیک به سطح حمایت 7.02 دلار باقی مانده بود.

به نظر می رسید تاجران در سطح قیمت گفته شده بسیار تعاملی هستند. این قیمت بین 7.02 تا 7.18 دلار حفظ شد. محدوده قابل مشاهده اشاره کرد که نقطه کنترل در 7.10 $ بود، که سوشی بسیار در این مدت زمان معامله شد.

حتی نشانگرهای Parabolic SAR در بالای کندل ها قرار گرفتند و بر افزایش روند نزولی در بازار تأکید کردند.

ambcrypto.com
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
قیمت SUSHI پس از ادغام طولانی مدت بین 7.12 تا 8.26 دلار افزایش یافت. ارزش دارایی مقاومت در برابر 9.59 دلار را رد کرد و بعدا در پایین نمودار قرار گرفت. پایین آمدن قیمت آلت ارزش SUSHI را به زیر 8.26 دلار رساند ، در حالی که در زمان فشار معاملات alt با 8.07 دلار معامله می شد.

این تغییر ناگهانی روند + DI را به سمت -DI پایین آورد. این نشانه فشار شمال به سمت خارج شدن از بازار SUSHI بود. در زمان نگارش این مقاله ، فشار فروش هنوز کاملاً تسخیر شده بود. در همین حال ، MACD همچنین افزایش فشار فروش را برجسته کرد زیرا هیستوگرام آن کاهش طول میله های سبز را ثبت کرد. این می تواند قیمت SUSHI را نزدیک به 8.26 دلار در نمودارها متوقف کند

برای مشاهده ضمیمه‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
 

حمیده آقایی

عضو شناخته شده
عضو قدیمی
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

SUSHI / USD ، TradingView
اخیراً نوسانات قیمت SUSHI کاملاً متغیر است. این سکه بعد از 6.8٪ افزایش از دیروز ، در سطح 6.70 دلار ایستاد. از نمودار تجزیه و تحلیل فنی ، به نظر می رسید که سکه در حال آماده سازی برای یک کراس اوور صعودی است و به دنبال آن یک روند صعودی کوتاه مدت وجود خواهد داشت.

MACD میله های سیگنال قرمز را در زمان پرس ثبت کرد ، اما اگر قیمت همچنان رو به افزایش باشد احتمال رخ دادن یک کراس اوور صعودی بعید نخواهد بود. با افزایش جریان پول Chaikin ، ورودی سرمایه به بازار بازگشت.

باندهای بولینگر بیشتر موازی یکدیگر بودند و همگرایی اندکی را نشان می دهد که سطح قیمتها در آینده نزدیک در همان محدوده خواهد بود.
ambcrypto.com
 
بالا