دوره رایگان کریپتو از صفر

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، ابزاری برای کنترل مالی شهروندان!

  • نویسنده موضوع مهدی زاغی
  • تاریخ شروع
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

زمان مطالعه: 2 دقیقه
پس از تصویب قانونی برای ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در فلوریدا، فرماندار این ایالت، آقای ران دی‌سانتیس، در روز چهارشنبه به شدت انتقاداتی را از برنامه‌های دولت بایدن مطرح کرد. علاوه بر ممنوعیت صدور و استفاده از CBDCها، مردم فلوریدا نیز در برابر معرفی ارز دیجیتال صادرشده توسط فدرال رزرو در آینده محافظت خواهند شد. دی‌سانتیس توضیح داد که چگونه می‌توان از CBDCها برای اهداف نظارتی استفاده کرد و چگونه دولت فدرال قادر خواهد بود رفتار مالی شهروندان آمریکا را کنترل کند.
در تاریخ 12 می 2023، یک لایحه به مجلس تقدیم شد که به منظور آن قرار دادن هر نوع ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در قوانین یکپارچه تجارتی فلوریدا به عنوان نوعی ارز قانونی غیرقابل قبول است. این اساساً، بدان معنی است که فلوریدا به عنوان اولین ایالت در ایالات متحده است که عمل قانونگذاری را در قبال اجرای CBDCها در جامعه آغاز کرده است.

در یک گفت‌وگوی توییتری که ایلان ماسک نیز در آن مشارکت داشت، فرماندار فلوریدا توضیح داد که چگونه دولت بایدن قصد دارد با نظارت بر CBDCها، الگوهای رفتار مالی مردم را زیر نظر بگیرید. با استناد به موضع فدرال رزرو درباره لایحه CBDC، فرماندار گفت که کنگره اجازه استفاده از CBDCها را تصویب نخواهد کرد.
جامعه رمزارزی نیز علیه اجرای برنامه‌های ارزهای دیجیتال بانک مرکزی مخالفت کرده‌اند؛ زیرا ارزهای دیجیتال صادرشده توسط بانک مرکزی به معنای تضعیف اعتماد به فضای دارایی‌های دیجیتال است.

در صفحه
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.

نوشته
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
اولین بار در
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
. پدیدار شد.

منبع: رمزارز نیوز
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا