ثبت‌نام در صرافی کوکوین

احتمال افزایش مالیات بر عایدی سرمایه در آمریکا وجود دارد

حمیده آقایی

عضو شناخته شده
قانون گذاران آمریکایی پیشنهاد داده‌اند مالیات بر عایدی سرمایه به ۲۸.۸٪ افزایش یابد و ساز و کار مالیاتی دارایی های دیجیتال تغییر کند.حزب دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا (U.S. House of Representatives) به تازگی یک پیشنهاد مالیاتی جدید برای تامین هزینه یک بسته مالی ۳.۵ تریلیون دلاری ارائه کرده که احتمالا بر میزان درآمد کاربران ارزهای دیجیتال تاثیر خواهد گذاشت.

بر اساس اسنادی که در روز دوشنبه توسط کمیته امکانات مالی مجلس نمایندگان آمریکا (House Committee on Ways and Means) منتشر شد، این طرح جدید نرخ مالیات بر عایدی سرمایه بلند مدت «برخی افراد پردرآمد» را از ۲۰ به ۲۵ درصد افزایش خواهد داد. در ضمن قرار است یک مالیات اضافی (Surtax) به ارزش ۳.۸ درصد هم از درآمد خالص سرمایه گذاری (NII) دریافت شود و بنابراین، نرخ مالیات بر عایدی سرمایه در ایالات متحده به ۲۸.۸ درصد افزایش خواهد یافت. این افزایش مالیات، دارندگان ارز دیجیتال ثروتمند را هم شامل می‌شود.

تغییر ساز و کار مالیات ارزهای دیجیتال همزمان با افزایش مالیات عایدی سرمایه​

سرمایه گذاران در صورتی که یک سری دارایی‌های خاص (مانند سهام و دیگر اوراق بهادار) را در فاصله ۳۰ روز از زمان فروش مجددا خریداری کنند، از پرداخت مالیات معاف خواهند بود. اما بر اساس این برنامه مالیاتی جدید، گروه دارایی های دیجیتال به قوانین Wash Sale اضافه خواهد شد و این یعنی کاربران ارزهای دیجیتال دیگر امکان بهره بردن از این قانون را نخواهند داشت. در حال حاضر برخی قوانین مالیاتی سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکا (IRS)، رمز ارزها را در زمینه Wash Sale به عنوان دارایی در نظر می‌گیرند و این به بعضی کاربران ارز دیجیتال اجازه داده تا از پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه شانه خالی کنند.

اگر این طرح تصویب و به قانون تبدیل شود، کاربران رمز ارزی موظف خواهند بود از ۳۱ دسامبر (۱۰ دی)، گزارش‌های مالیاتی خود را بر اساس قوانین جدید Wash Sale ارائه کنند. در ضمن مالیات تراکنش‌هایی هم که از ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور) به بعد انجام شده‌اند، بر اساس نرخ جدید محاسبه خواهد شد. البته این طرح مالیاتی جدید که قرار است با مالیات بستن بر دارایی های دیجیتال و موارد دیگر، هزینه یک بسته مالی ۳.۵ تریلیون دلاری را تامین کند، هنوز نهایی نشده است. هم چنین بد نیست بدانید که دولت جو بایدن در ماه آپریل (اردیبهشت) پیشنهاد داد مالیات بر عایدی سرمایه افراد ثروتمند به ۴۳.۴ درصد افزایش پیدا کند.

این طرح جدید دموکرات‌ها در پی تصویب یک لاحیه زیرساختی در مجلس سنا ارائه شده است. این لایحه پیشنهاد می‌دهد قوانین سخت گیرانه‌تری برای کسب و کارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال اعمال شود و کارگزاران موظف به ارائه گزارش‌های مفصل‌تر باشند. بسیاری از قانون گذاران حزب‌های دموکرات و جمهوری‌خواه خواستار شفاف سازی در جمله بندی این لایحه هستند تا وضعیت رمز ارزها در آن واضح باشد. مجلس آمریکا در تاریخ ۲۷ سپتامبر (۵ مهر) در مورد این لایحه رای گیری انجام خواهد داد.

اکسچینو
 
بالا