تبلیغات انجمن دیجی بیت

اتریوم ( Ethereum )

نماد
ETH
نام انگلیسی رمزارز
Ethereum

amir1768

عضو شناخته شده
شبکه اتریوم پس از سوزاندن یک میلیون سکه در بلاکچین از زمان اجرای مکانیسم هزینه سوزی ارائه شده در بروز رسانی EIP-1559، به نقطه عطفی بزرگ رسیده است.

انتشار فعلی اتریوم کمی بیشتر از دو سکه اتریوم برای هر بلاک باقی می‌ماند، به این معنی که تعداد تولید اتریوم هنوز به کاهشی که مدت‌ها انتظارش را می‌کشیدند نرسیده‌ است و نسبت انتشار سکه در شبکه اتریوم هنوز بیشتر از تعدادی می باشد که سوزانده می شوند.

مکانیسم هزینه سوزی

مکانیسم هزینه سوزی در EIP-1559 معرفی شد که در ماه آگوست (مرداد) شروع به کار کرد. این شبکه تنها سه ماه کامل را صرف سوزاندن 4.2 میلیارد دلار سکه کرده است. به لطف صنایع NFT و DeFi، نرخ سوزاندن سکه در شبکه به طور مداوم در حال افزایش است، که منجر به نتیجه ای شده است که امروزه جامعه می بیند.برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
قبل از بروزرسانی، ساختار کارمزد اتریوم به نفع استخراج‌کنندگان این رمزارز بود که در دوره‌های شلوغی شبکه، هزینه‌های هنگفتی دریافت می‌کردند. در برخی مواقع، کاربران مجبور بودند فقط برای انجام یک تراکنش تا 80 دلار بپردازند.

با اجرای سازوکار جدید هزینه سوزی، کارمزدهایی که قبلاً نصیب ماینرها می شد، اکنون سوزانده شده و از چرخه عرضه خارج می شود که گاهاً منجر به ظهور یک «بلاک کاهش تورم» می شود. هر بلاک کاهش تورم کمتر از آنچه قبلا سوزانده شده بود اتریوم صادر می کند.

واکنش بازار چگونه است

به طور کلی، بازار واکنش مثبتی به اجرای این مکانیسم سوختن نشان داده است که منجر به رشد 74 درصدی از 1 اکتبر تا 9 نوامبر (9 مهر تا 18 آبان) شده است.

در هفته گذشته، قیمت اتریوم مطابق با سایر رمزارزهای اصلی که با نوسانات کمتری نسبت به هفته قبل حرکت می‌کنند، از حدود ۴۱۰۰ دلار تا ۴۲۰۰ دلار متغیر بوده است.
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
📌10 سوزاننده برتر اتریوم‼

🔸️مکانیزم پرداخت هزینه تراکنش‌های اتریوم از زمانی که وارد عمل شد، 1 میلیون اتریوم (معادل 4.24 میلیارد دلار) را از گردش شبکه حذف کرده است.

برای مشاهده ضمیمه‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده
قیمت اتریوم
قیمت اتریوم بالاتر از سطح محوری 4250 دلار معامله می شود. ETH حتی به بالای 4300 دلار هم صعود کرد، اما با مقاومت نزدیک به 4350 دلار مواجه است. شکست واضح بالای منطقه مقاومت 4350 دلاری می تواند درها را برای افزایش تازه باز کند.
اگر کاهش دیگری وجود داشته باشد، قیمت ممکن است نزدیک به 4250 دلار پشتیبانی شود. حمایت اصلی بعدی نزدیک به 4050 دلار است که کمتر از آن قیمت می تواند بیشتر کاهش یابد.
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده
اتریوم بالاتر از سطح حمایتی 4150 دلار، مبنای قدرتمندی تشکیل داد و همین امر به اتر کمک کرد موج بهبودی ثابتی را بالای منطقه مقاومت 4200 دلاری آغاز کرده و به سمت یک منطقه مثبت کوتاه مدت حرکت کند.
قیمت توانست سطح فیبوناچی اصلاحی 50% حرکت نزولی سقف نوسانی 4386 دلار به کف قیمت 4169 دلاری را پشت سر بگذارد. در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD نیز بالاتر از یک مثلث جمع شونده کلیدی با مقاومتی نزدیک به 4270 دلار شکست قیمت دیده می شود.
اکنون، این جفت ارز بالاتر از سطح 4250 دلار (4281 دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده 100 در حال تحکیم است. اولین مقاومت در این روند صعود نزدیک به سطح 4335 دلار قرار دارد.
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

اولین مقاومت اصلی در مسیر حرکت اتر، نزدیک به سطح 4350 دلار واقع است. بسته شدن قیمت بالاتر از مقاومت های 4330 و 4350 دلاری می تواند در کوتاه مدت روند افزایشی جدیدی را به همراه داشته باشد.
در چنین شرایطی، قیمت ممکن است تا سطح 4500 دلار افزایش یابد. هر گونه افزایش بیشتر می تواند در کوتاه مدت قیمت را به سمت منطقه شکست 4650 دلاری سوق دهد. گفتنی است که خرس ها احتمالاً در این ناحیه موضع گیری جدید خواهند داشت.
اگر اتریوم نتواند بالاتر از سطح 4330 دلار افزایش جدیدی را آغاز کند، با افت دوباره قیمت مواجه می شود. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح 4270 دلار می باشد.
در حال حاضر، اولین حمایت اصلی نزدیک به سطح 4250 دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی 100 شکل می گیرد. شکست نزولی زیر حمایت 4250 دلاری می تواند منجر به افت هرچه بیشتر قیمت شود. در این حالت، قیمت اتر ممکن است به سمت حمایت 4150 دلاری حرکت کند.
اندیکاتورهای تکنیکال
MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.
RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD اکنون به سمت سطح 50 در حال اصلاح است.
حمایت اصلی: 4150 دلار
مقاومت اصلی: 4350 دلار
آکادمی هلاکوئی
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
اخراج دانشجویان ایرانی از کلاس اتریوم!

🔹تارنمای «کوین دسک» اعلام کرد آکادمی «کانسنسیس» ناگهان ۵۰ دانشجوی ایرانی را از کلاس آنلاین کدنویسی اتریوم محروم کرد.

🔹 در حالی که آنها در حال حاضر اکثر دوره های خود را به پایان رسانده اند، تعلیق به این معنی است که دانش آموزان گواهی پایان را دریافت نخواهند کرد.
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
💢 اتریوم برای اولین بار از ماه اکتبر به زیر ۴۰۰۰ دلار سقوط کرد

🔘 به گفته تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال، اتریوم برای مدت کوتاهی به زیر یکی از قوی ترین حمایت‌های خود سقوط کرد. در حال حاضر، دومین ارز دیجیتال بزرگ به بالای ۴۰۰۰ دلار بازگشته است، اما ممکن است بازار هنوز برای بازیابی نسبی خود آماده نباشد. نرخ لیکوئید در بازار ارزهای دیجیتال برای اتریوم در چند ساعت گذشته به ۶۰ میلیون دلار رسیده است. بر اساس داده‌های صرافی‌های متمرکز مختلف، تعداد قابل توجهی از سفارش‌های اهرمی برای اتریوم در سطح حمایت ۴۰۰۰ دلاری یا نزدیک به آن جمع‌آوری شده‌اند.

🔘 در حال حاضر، اتریوم با قیمت ۴۰۳۵ دلار با ۱۰ درصد ریزش روزانه معامله می‌شود. پیش‌تر در گزارش یوتودی آمده بود که تحلیلگران بلومبرگ تجارت اتریوم را برای مدت طولانی پس از ATH در یک محدوده می‌بینند که حاشیه پایینی این محدوده ۴۰۰۰ دلار و سطح بالای آن ۵۰۰۰ دلار است.
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده

تازه ترین پروپوزال بوترین برای کاهش هزینه های گس شبکه اتریوم​این هفته، توسعه دهندگان اصلی اتریوم، ویتالیک بوترین و انسگار دیتریکس (Ansgar Dietrichs) طرح پیشنهادی جدیدی برای ارتقای شبکه اتریوم به نام EIP-4488 ارائه کردند. هدف اصلی این طرح، کاهش هزینه‌های گس در راه‌حل‌های مقیاس‌بندی لایه دوم اتریوم عنوان شده است. قرار است این پروپوزال به عنوان یک راه حل فوری برای حل معضل هزینه های بالای گس عمل کند.
یک راه حل موثر اما کوتاه مدت
همانطور که می دانید، هزینه‌های گس اتریوم طی چند ماه گذشته بسیار بالا بوده است. در حالی که راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه دوم که از فناوری Optimistic Rollups یا ZK-Rollups استفاده می‌کنند «تنها راه‌حل مقیاس‌پذیری بدون اعتماد برای اتریوم» هستند، هزینه‌های گس حتی با استفاده از این پروتکل‌ها نیز برای برخی بسیار گران است. برای مثال، Optimism و Arbitrum اغلب هزینه‌هایی 3 تا 8 برابر کمتر از آن چیزی ارائه می‌کنند که کاربران می‌توانند در لایه اصلی اتریوم دریافت کنند و ZK-Rollups می‌تواند کارمزدی 100 برابر کمتر از لایه اصلی به همراه داشته باشد، اما همین میزان کارمزد هم هنوز چندان کم و ناچیز نیست.
اکنون، پروپوزال EIP-4488 به دنبال کاهش هرچه بیشتر هزینه های گس لایه دوم از دو طریق است. اولاً با کاهش هزینه داده های تماس تراکنش، که مکانیزم اصلی هر دو طرح Optimistic Rollups و ZK-Rollups می باشد؛ ثانیاً با افزودن سقفی برای کل داده های تماس تراکنش که می تواند در یک بلوک وجود داشته باشد. به گفته بوترین، افزایش فضای داده در دسترس برای rollup ها امروزه امکان‌پذیر است، زیرا اندازه بلوک‌ها به اندازه‌ای نیست که ثبات شبکه را تهدید کند.
در حالی که به اشتراک گذاری داده ها ممکن است بتواند به عنوان راه حلی بلندمدت برای رفع نواقص rollup ها تلقی شود، این پروپوزال به دنبال کاهش هزینه های گس در کوتاه ترین زمان ممکن، احتمالاً تا کریسمس امسال می باشد.

آکادمی هلاکوئی
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده
قیمت اتریوم
قیمت اتریوم نزدیک به 4550 دلار رسید. ETH بیش از 500 دلار کاهش یافته است و حتی پشتیبانی 4000 دلاری را نیز آزمایش کرده است. اگر گاوها نتوانند قیمت را بالای 4000 دلار نگه دارند، ممکن است در کوتاه مدت به سمت سطح 3800 دلار حرکت کنند.
در روند صعودی، قیمت می تواند در نزدیکی سطح 4120 دلار با مقاومت روبرو شود. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح 4250 دلار است.
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
💢 ویتالیک بوترین پیشنهاد طرح بهبود جدیدی را برای اتریوم ارائه کرده است: EIP-4488

🔘 ویتالیک بوترین و انسگار دیتریکس-Ansgar Dietrichs، از توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم، یک پیشنهاد جدید برای بهبود شبکه اتریوم به نام EIP-4488 نوشته و ارائه کرده‌اند که هدف از آن کاهش هزینه‌های گس ( هزینه تراکنش‌) راه‌حل‌های مقیاس‌‌پذیری لایه ۲ اتریوم است. در این پیشنهاد تلاش شده تا از موثرترین و سرسع‌ترین روش برای کاهش هزینه گس استفاده شود.

🔘 گفته شده در این پیشنهاد اهمیت راهکارهای لایه دو مورد توجه قرار گرفته اما ضعف‌های آن نیز بررسی شده است. اگر این پیشنهاد اجرایی شود به طور چشمگیری می‌تواند هزینه‌های گس راه‌حل‌های لایه ۲ را کاهش دهد. هزینه‌های گس اتریوم طی چند ماه گذشته بسیار بالا بوده است. این مسئله به خصوص از سوی کاربرانی که سرمایه اندکی در این پروتکل‌ها دارند، بسیار مورد انتقاد قرار گرفته است.
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده
اتریوم موفق شد بالاتر از سطح 4350 دلار یک مبنای حمایتی قوی تشکیل دهد و به این ترتیب روند افزایشی جدیدی را آغاز کند. اتریوم سطح 4400 دلار را شکست و به سمت منطقه صعودی حرکت کرد.

در ادامه این مسیر، قیمت حتی منطقه 4500 دلاری را لمس کرد و بالاتر از میانگین متحرک ساده ساعتی 100 قرار گرفت. بالاترین سطح قیمت نزدیک به تراز 4506 دلار تشکیل شد و در حال حاضر در حال اصلاحی نزولی است. به دنبال این حرکت اصلاحی، قیمت زیر حمایت 4450 دلاری شکسته شد.

در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD یک کانال صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به 4400 دلار به چشم می خورد. اولین مقاومت در این مسیر صعودی نزدیک به سطح 4480 دلار واقع است. اولین مقاومت اصلی هم نزدیک به سطح 4500 دلار می باشد.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


بسته شدن قیمت بالاتر از سطوح 4480 و 4500 دلاری می تواند در کوتاه مدت یک روند افزایشی جدید را در پی داشته باشد. در این سناریو، قیمت می تواند تا سطح 4650 دلار افزایش یابد. هر گونه افزایش بیشتر می تواند در کوتاه مدت قیمت را به سمت منطقه 4800 دلاری بکشاند.

از سوی دیگر، اکنون که اتریوم نتوانسته است با قاطعیت یک روند صعودی جدید را بالاتر از سطح 4500 دلار آغاز کند، احتمالاً با یک اصلاح نزولی دیگر مواجه می شود. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح 4420 دلار و 4400 دلار قرار داشت که تا این لحظه هر دو حمایت از دست رفته و اتر با قیمت 4398 دلار در حال ترید شدن است.

سقوط عمیق تر قیمت به زیر منطقه حمایتی 4400 دلاری می تواند جرقه ایجاد یک افت ملموس دیگر باشد. در این حالت، قیمت احتمالاً به منطقه حمایتی 4250 دلاری و میانگین متحرک ساده ساعتی 100 بازمی گردد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD اکنون به سمت سطح 50 در حال اصلاح است.

حمایت اصلی: 4250 دلار

مقاومت اصلی: 4500 دلار
آکادمی هلاکوئی
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده
با آماده شدن پروتکل حفظ حریم خصوصی برای استقرار در شبکه لایه دوم Arbitrum شبکه اتریوم، Tornado Cash در شرف افزایش مقیاس است.
قراردادهای هوشمند Tornado Cash به دنبال مشارکت‌های جامعه برای اطمینان از پایداری پروتکل، آماده اجرا در شبکه مقیاس‌بندی لایه دوم آربیتروم هستند.
در اطلاعیه 29 نوامبر(8 آذر) توضیح داده شد که استقرار در Arbitrum به کاربران این امکان را می دهد که از تمام مزایایی که یک لایه 2 می تواند ارائه دهد استفاده کنند و تراکنش های ارزان تر، بزرگترین مزیت نسبی است.
Tornado Cash یک پروتکل میکسر اتریوم (ETH) کاملا غیر متمرکز است. Tornado Cash مسیری را که توکن هایی مانند اتر از فرستنده تا گیرنده طی می کنند را پوشش می دهد و تراکنش های کاملا خصوصی را بدون نیاز به استفاده از کوین های متمرکز بر حریم خصوصی ارائه می دهد.
شبکه‌های لایه دو در اتریوم دارای تراکنش‌های سریع‌تر و هزینه‌های ارزان‌تر هستند و در عین حال از امنیت و تمرکززدایی اتریوم بهره می‌برند.
تیم Tornado Cash معتقد است که استقرار در Arbitrum به کاربران بیشتری اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های رمزنگاری خصوصی را انجام دهند و در عین حال از هزینه‌های بالای تراکنش اتریوم اجتناب کنند. طبق گفته تیم، تراکنش های لایه دوم حدود 95 درصد ارزان تر از تراکنش های لایه اول اتریوم هستند.
برای استفاده از Tornado Cash در آربیتروم، کاربران باید ابتدا توکن های اتر، ERC-20 و ERC-721 را از طریق Arbitrum Bridge از اتریوم به آربیتروم ارسال کنند.

آکادمی هلاکوئی
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده
پس از ثبت نام Kelly Strategic Management برای یک ETF آتی اتر، تحلیلگران این سوال را مطرح کردند که آیا رئیس SEC، گری جنسلر، از نظر ذهنی آماده است تا هر چیزی غیر از یک محصول آتی BTC را تایید کند.

شرکت سرمایه‌گذاری Kelly Strategic Management مستقر در دنور برای یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) ثبت نام کرده است که قراردادهای آتی اتریوم (ETH) را ارائه می‌دهد.

این حرکت تنها سه ماه پس از آن صورت می‌گیرد که VanEck و ProShares در همان روز در ماه اوت(مرداد) به طور ناگهانی درخواستهای ETF آتی ETH خود را پس گرفتند.

با توجه به تشکیل پرونده در 29 نوامبر(8آذر) در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، Kelly Ethereum Ether Strategy ETF در قراردادهای آتی اتر با تسویه نقدی که در بورس کالای شیکاگو (CME) معامله می شود، سرمایه گذاری خواهد کرد.

اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF بلومبرگ، امروز در توییتر اشاره کرد که ETF اتر کِلی ممکن است شانس کم 20 درصدی برای تایید داشته باشد، زیرا او این سوال را مطرح کرد که آیا SEC برای این مرحله جدید آماده است یا خیر.

از نظر بالچوناس، او فکر می‌کند که گری گنسلر، رئیس SEC، «از نظر ذهنی آماده نیست» تا در این مرحله چیزی غیر از ETF آتی بیت‌کوین (BTC) را تأیید کند:

“در طی فرآیند ثبت ETF آتی بیت کوین در ماه آگوست، VanEck و ProShares برای ETF های اتر نیز ثبت نام کردند. SEC به آنها گفت که آنها را پس بگیرند. اکنون 3 ماه (و 3 راه اندازی موفق ETF فیوچرز بیت کوین) از آن می گذرد.”

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
بالچوناس اضافه کرد که اگر شایعات مبنی بر اینکه SEC به VanEck و ProShares گفته است که پرونده‌های Ether ETF مربوطه خود را به خاطر اینکه آنها دسترسی به دارایی‌های رمزنگاری به غیر از BTC را ارائه میدهند ، صحت داشته باشند، ETF Kelly یک درصد شانس تأیید خواهد داشت.

محقق Jason Lowery اظهار داشت: “من تعجب می کنم اگر SEC یک ETF اتریوم را تایید کند،زیرا این به طور ضمنی پذیرش ETH به عنوان یک اوراق بهادار ثبت نشده را نشان می دهد.”

SEC چندین ETF آتی BTC را در نیمه دوم سال 2021 تأیید کرده است، اما به نظر می رسد که نهاد نظارتی در حال حاضر مایل به تایید هر نوع صندوقی که خارج از قراردادهای آتی CME BTC دسترسی به کریپتو را ارائه میدهد،نیست.

در اوایل این ماه، آنا پاگلیا، رئیس جهانی ETFها و استراتژی‌های شاخص سازی شده در Invesco بر این موضوع تاکید کرد، زیرا توضیح داد که تصمیم شرکتش برای برداشتن ETF آتی BTC این بود که SEC فقط ETF‌های بیت‌کوین را با 100 درصد قرار گرفتن در معرض قراردادهای آتی بیت‌کوین تأیید می‌کند.

هدف ETF اینوسکو ارائه ترکیبی از مبادلات آتی، بیت کوین فیزیکی و صندوقهای خصوصی در صنعت بیت کوین بود.
آکادمی هلاکوئی
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده
قیمت اتریوم
قیمت اتریوم برای حرکت به بالای سطوح مقاومت 4400 و 4420 دلار سرعت گرفت. ETH حتی سطح 4500 دلار را قبل از اصلاح سود آزمایش کرد. اگر زیر 4400 دلار شکسته شود، ممکن است قیمت پشتیبانی 4350 دلار را آزمایش کند.


مقاومت اولیه در روند صعودی نزدیک به سطح 4500 دلار است. حرکت واضح به بالای 4500 دلار ممکن است قیمت را به سطح 4650 دلار برساند.
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا