تبلیغات انجمن دیجی بیت

اتریوم ( Ethereum )

نماد
ETH
نام انگلیسی رمزارز
Ethereum

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
📌مقدار کل اتریوم سوخته شده در 66 روز از 500,000 اتریوم فراتر رفته است‼

🔸️متوسط نرخ سوزاندن از زمان فعال شدن هاردفورک لندن 5.2 اتریوم در دقیقه است.

برای مشاهده ضمیمه‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
📌به گزارش Glassnode، تعداد آدرس‌هایی که بیشتر از 1 اتریوم را نگهداری می‌کنند سقف جدیدی را در تاریخچه خود به ثبت رساند‼

🔸️1,339,490 آدرس بیشتر از 1 اتریوم نگهداری می‌کنند.


برای مشاهده ضمیمه‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
ماینرهای اتریوم تقریبا ۲ میلیارد دلار اتر نگهداری می‌کنند

🔹 میزان موجودی ماینرهای اتریوم همچنان در حال افزایش است و به بالاترین سطح در ۵۰ ماه گذشته از جولای سال ۲۰۱۶ رسیده است. ذهنیت قوی مبنی بر عدم فروش پاداش حاصل از استخراج میان ماینرها وجود دارد که باعث شده است استخراج‌کنندگان ۵۳۲،۷۵۰ اتر تقریباً ۰.۴۵٪ از کل گردش اتریوم را در اختیار داشته باشند.

🔹 علیرغم خروج استخرهای استخراج بزرگی چون اسپارک پول و بی پول از چین در هفته‌های اخیر، نه تنها هش ریت شبکه اتریوم کاهش نیافت بلکه سه‌شنبه هفته گذشته موفق شد رکورد جدید ۷۴۵ تراهش بر ثانیه‌ای را به ثبت برساند. داده‌های اتر اسکن نشان می‌دهد این شاخص از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۵۰٪ رشد داشته است.
 

faeze feizi

عضو شناخته شده

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ سه شنبه 20 مهر​


اتریوم نتوانست بالاتر از سطح پیووت 3600 دلاری قرار بگیرد، از اینرو، بعد از تشکیل سقف قیمت در حدود تراز 3620 دلار، اصلاح نزولی خود را آغاز کرد. به دنبال این حرکت، قیمت اتر پایین تر از حمایت 3550 دلاری و میانگین متحرک ساده ساعتی 100 شکسته شد.

قیمت حتی سطح فیبوناچی اصلاحی 50٪ حرکت صعودی کف نوسانی 3375 دلار به سقف 3620 دلاری را شکست. اتر در حال حاضر پایین تر از تراز 3500 دلار در حال تحکیم است. اولین حمایت در این روند نزولی بلافاصله نزدیک به سطح 3480 دلار قرار دارد.

در روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح 3635 دلار و میانگین متحرک ساده 100 (ساعتی) پیش روی گاوها قرار می گیرد. اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به سطح 3550 دلار است. در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD نیز یک کانال نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به 3550 دلار در حال شکل گیری می باشد.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


مقاومت بعدی نزدیک به سطح 3560 دلار واقع است و بالاتر از آن، احتمال آغاز یک جهش قیمت جدید وجود دارد. در این حالت، قیمت می تواند به سطح 3620 دلار و مقاومت 3650 دلاری برسد.

اگر اتریوم نتواند حرکت خود را بالاتر از سطوح مقاومت 3550 و 3560 دلاری ادامه دهد، احتمالاً با تداوم روند کاهشی قیمت روبرو می شود. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح 3480 دلار خواهد بود. اولین حمایت اصلی هم در حال حاضر نزدیک به سطح 3450 دلار شکل می گیرد.

یک شکست نزولی قاطع می تواند در آینده نزدیک قیمت را به منطقه حمایتی 3400 دلار برساند. هرگونه کاهش بیشتر هم منجر به افت قیمت تا منطقه حمایتی 3375 دلار می شود. در این حالت، حمایت 3300 دلاری به کمک اتر خواهد آمد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD به آهستگی در منطقه نزولی حرکت می کند.

RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD اکنون زیر سطح 50 است.

حمایت اصلی: 3440 دلار

مقاومت اصلی: 3550 دلار

منبع: newsbtc
 

حمیده آقایی

عضو شناخته شده
بر اساس تازه‌ترین تحلیل‌های بلاک چینی، در سال میلادی جاری، ۲۵ درصد از موجودی اتریوم صرافی ها (تقریبا ۶ میلیون واحد ETH) برداشت شده است.

در ژانویه ۲۰۲۱ (دی – بهمن ۱۳۹۹) بیش از ۲۴ میلیون واحد ETH در صرافی‌هایی مانند کراکن (Kraken) و کوین‌بیس (Coinbase) قرار داشت. این موجودی از آن ماه تاکنون روند نزولی مداومی داشته و در حال حاضر به ۱۸ میلیون واحد رسیده است. به نظر می‌رسد موجودی اتریوم صرافی‌ها بیشتر مواقع با قیمت ETH همبستگی داشته باشد، اما این موضوع در بازه زمانی آپریل تا ژوئن سال میلادی جاری (اواسط فروردین – تا اوایل تیر) صحت نداشت. در این دوره موجودی صرافی‌ها تقریبا بدون تغییر بود، اما همان طور که در تصویر پایین مشاهده می‌کنید، قیمت ابتدا دو برابر شد و به ۴ هزار دلار رسید و سپس نصف شد و به ۲ هزار دلار رسید. بنابراین افزایش قیمت همیشه با افزایش برداشت اتریوم از صرافی ها همراه نیست.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.این نوع نوسان قیمت می‌تواند نتیجه سفته بازی باشد، اما در عین حال ممکن است در اثر افزایش محبوبیت اقتصاد غیر متمرکز یا دیفای (DeFi) هم اتفاق افتاده باشد؛ زیرا دیفای معاملات آپشن بیشتری در دسترس دارندگان اتریوم قرار داده است. در بازه زمانی مارس تا آپریل (اسفند ۹۹ تا اردیبهشت ۱۴۰۰) موجودی ETH در محصولات اقتصاد غیر متمرکز ۲ میلیون واحد افزایش داشت و با قیمت این ارز دیجیتال همبستگی پیدا کرده بود. با توجه به این موضوع، در رابطه با موجودی صرافی‌ها لزوما با یک همبستگی با قیمت مواجه نیستیم و یک همبستگی معکوس با چارت دیفای وجود دارد.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.در حالی که برداشت مدوام از صرافی ها، اکنون موجودی اتریوم در آن ها را به ۶ میلیون واحد رسانده است، موجودی اتریوم محصولات دیفای با افزایش مداوم به ۷.۴ میلیون واحد ETH رسیده که با توجه به قیمت‌های فعلی ارزشی معادل با ۲۶.۴ میلیارد دلار دارد. وضعیت فعلی مانند این است که یک جهان موازی در حال ساخته شدن درون جهان موازی ارزهای دیجیتال باشد؛ زیرا در ابتدا فقط تبدیل ارز دیجیتال به دلار را داشتیم، اما حالا با DeFi، کریپتوکارنسی به پلتفرم‌های وثیقه گذاری ارسال می‌شود و سپس نوبت به پلتفرم‌های ییلد فارمینگ رسید و امروزه می‌توان همان توکن‌های به دست آمده از ییلد فارمینگ را به عنوان وثیقه برای ایجاد یک استیبل کوین به نام MIM به کار برد که در واقع یک دلار الگوریتمی است.

بر اساس آمار فعلی محصولات دیفای اتریوم، بیش از ۷ میلیون واحد ETH از گردش بازار خارج شده است؛ زیرا اقتصاد غیر متمرکز فرصت‌های زیادی در اختیار کاربران قرار می‌دهد و این موضوع آن‌ها را به نگهداری این رمز ارز ترغیب می‌کند. در شبکه بیت کوین نیز ۲۰۰ هزار واحد BTC به ارزش تقریبا ۱۱ میلیارد دلار، به سرنوشتی مشابه دچار شده است. البته در شبکه اتریوم حدود ۸ میلیون واحد ETH به ارزش ۲۸ میلیارد دلار هم در قراردادهای استیکینگ قرار گرفته است. از طرف دیگر سوازنده شدن توکن‌های اتریوم هم آغاز شده (تاکنون بیش از نیم میلیون واحد سوازنده شده است) که باز هم به کاهش یافتن موجودی در حال گردش این ارز دیجیتال منجر می‌شود.

در حال حاضر صرافی ها بیشتر برای برداشت اتریوم و ورود به شبکه آن مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ زیرا زمانی که ETH داشته باشید، می‌توانید کارهای زیادی با آن انجام دهید.

اکسچینو
 

amir1768

عضو شناخته شده

اهدای کمک ۳.۵ میلیون دلار اتریومی به سازمان پزشکان بدون مرز​

سازمان پزشکان بدون مرز که در نقاط مختلف جهان خدمات درمانی ارائه می‌دهد تقریباً ۳.۵ میلیون دلار اتریوم را در قالب کمک مالی دریافت کرده است. این مبلغ از محل فروش توکن‌های غیر مثلی جمع‌آوری و سپس به دلار استرالیا تبدیل شده است. این پول از طریق پلتفرم فعال در زمینه انتقال کمک‌های مالی The Giving Block به دست این سازمان بشردوستانه رسیده است. سازمان پزشکان بدون مرز استرالیا دریافت کمک‌های مبتنی بر ارز دیجیتال را از مارس ۲۰۲۱ شروع کرده و تاکنون ده‌ها کمک مالی این چنینی برای آن واریز شده است.
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
پیش‌بینی مدیر شرکت بلاکچینی HIVE از رشد چشمگیر اتریوم


🔰 Frank Holmes- مدیرعامل شرکت بلاکچینی HIVE درباره اتریوم و مقایسه جایگاه آن با بیتکوین اظهار داشت که اتر دومین رمزارز با رشد چشمگیر خواهد بود.

🔰 او طی مصاحبه‌ای با Kitco News شدت تقاضا برای بیتکوین و اتریوم را با میزان علاقه به طلا و نقره مقایسه کرد. وی عنوان کرد که جایگاه اتریوم نسبت به بیتکوین همچون جایگاه نقره نسبت به طلا است؛ به عبارت دیگر، گرچه طلا به عنوان وسیله ای برای حفظ ارزش استفاده می‌شود اما نقره کاربردهای بیشتر در زندگی روزمزه دارد.

🔰 از نظر وی، کاربردهای اتریوم در قراردادهای هوشمند، DeFi و NFT باعث می‌شود تا همچنان بر بیتکوین برتری داشته باشد.
 

amir1768

عضو شناخته شده

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم​

قیمت اتریوم روز یکشنبه سقوطی شدید را تجربه کرد، ولی خریداران دیروز با فعالیت بالای خود، در کف تشکیل‌شده در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳,۳۶۹ دلار اقدام به خرید کردند. این مسئله نشانه‌ای مثبت است؛ چراکه بیانگر احساسات مثبت حاکم بر بازار و خرید در کف است.

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

اگر خریداران بتوانند قیمت را در بالای گردن الگوی سر و شانه معکوس بالا تثبیت کنند، این الگو تکمیل خواهد شد. هدف این الگو رسیدن به ۴,۶۵۷ دلار است، ولی به‌احتمال زیاد در سطوح ۴,۰۲۷.۸۸ دلار و اوج تاریخی در ۴,۳۷۲.۷۲ دلار، شاهد مقاومت فروشندگان خواهیم بود.

در صورتی که قیمت از مقاومت پیش رو سقوط کند و به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۳,۳۵۱ دلار برسد، این دیدگاه نزولی اعتبارش را از دست خواهد داد. در این صورت ممکن است شاهد سقوط تا حمایت روانی ۳,۰۰۰ دلار باشیم.

  • مقاومت‌ها: ۴,۰۲۷.۸۸ – ۴,۳۷۲.۷۲ – ۴,۶۵۷
  • حمایت‌ها: ۳,۳۵۱ – ۳,۰۰۰
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
📌تیم تجزیه و تحلیل Santiment:

🔸10 نهنگ برتر اتریوم (به غیر از صرافی ها) همچنان در حال انباشت بیشتر هستند ، در حالی که 10 نهنگ صرافی برتر در حال از دست دادن اتریوم های خود هستند. نسبت بین این دو همچنان نشانه خوبی برای گاوها است.

برای مشاهده ضمیمه‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
 

حمیده آقایی

عضو شناخته شده

قیمت اتریوم؛ معامله‌گران حرفه‌ای خوشبین هستند​

بر خلاف قیمت بیت کوین که طی روزهای گذشته عملکرد بسیار خوبی را به جای گذاشته است، اتریوم در ثبت عملکردی به خوبی بیت کوین ناکام مانده است. با این حال، بسیاری از معامله‌گران نسبت به عملکرد خوب اتریوم در کوتاه‌مدت و عبور این ارز دیجیتال از ۴,۰۰۰ دلار خوشبین هستند.

به گزارش کوین تلگراف، عملکرد بیت کوین از ابتدای ماه جاری میلادی، ۱۳ درصد بهتر از اتریوم بوده است؛ اما نباید فراموش کرد که اتریوم ۲۷۴ درصد در سال ۲۰۲۱ رشد کرده است. معامله‌گران حالا این سؤال را مطرح می‌کنند که آیا اتریوم می‌تواند باموفقیت اجرای اجماع اثبات سهام را انجام دهد یا نه. با راه‌اندازی کامل اتریوم ۲.۰، تا حد زیادی شاهد کاهش مشکلات شبکه نظیر کارمزدهای بالا و طولانی‌شدن روند تأیید تراکنش‌ها خواهیم بود.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

از سوی دیگر، تبدیل‌شدن پلتفرم‌هایی مثل سولانا و اولنچ به رقبای جدی اتریوم در بحث قراردادهای هوشمند، نگرانی معامله‌گران را بیشتر کرده است.

بحث مهمی که در روزها و هفته‌های اخیر بار دیگر بر سر زبان‌ها افتاده، احتمال تأیید صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) است. معامله‌گران بیت کوین با رویکردی مثبت به این موضوع نگاه می‌کنند. کمیسیون بورس آمریکا قرار است طی هفته‌های آینده تصمیم خود در این باره را اعلام کند. صد البته این احتمال هم وجود دارد که اعلام تصمیم به‌تعویق بیفتد.

وضعیت معامله‌گران حرفه‌ای​

برای این که بفهمیم احساسات معامله‌گران حرفه‌ای نسبت به بازار در چه وضعیتی قرار دارد، باید نگاهی به پریمیوم قراردادهای آتی بیندازیم. پریمیوم قراردادهای آتی شاخصی است که اختلاف میان قیمت قراردادهای آتی و قیمت دارایی در بازارهای آنی را محاسبه می‌کند.

قراردادهای آتی با سررسید سه‌ماهه، ابزار موردعلاقه نهنگ‌ها و افرادی است که آربیتراژ می‌کنند. این نوع قراردادها به سبب تاریخ سررسید و اختلاف قیمت آنها با بازارهای آتی، برای معامله‌گران عادی و خرد پیچیده به نظر می‌رسند. این در حالی است که مزیت اصلی آنها نرخ تأمین بودجه کم‌نوسانشان است.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

قراردادهای آتی با سررسید سه‌ماهه عموماً‌ با پریمیوم سالیانه ۵ تا ۱۵ درصد معامله می‌شوند. این رقم همسو با نرخ اعطای وام استیبل کوین‌ها تغییر می‌کند. زمانی که تاریخ سررسید یک قرارداد به‌تعویق می‌افتد، فروشنده خواستار مبلغ بیشتری برای فروش قرارداد است و همین مسئله سبب اختلاف قیمت آن می‌شود.

همان طور که در بالا مشاهده می‌کنید، شکست اتریوم در عبور از مقاومت ۳,۶۰۰ دلاری، احساسات معامله‌گران را دچار تغییر نکرده است و نرخ پریمیوم در محدوده ۱۳ درصد باقی مانده است. این مسئله نشان می‌دهد که در حال حاضر خوش‌بینی اضافه در بازار وجود ندارد.

معامله‌گران خرد​

معامله‌گران خرد معمولاً تمایل بیشتری به استفاده از قراردادهای بدون سررسید دارند. در این گونه قراردادها، کارمزد قرارداد هر هشت ساعت تغییر می‌کند تا پاسخگوی تقاضا باشد. برای این که بفهمیم آیا فروش هیجانی در بازار رخ داده یا نه، باید نرخ تأمین بودجه قراردادهای آتی را بررسی کنیم.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

در یک بازار خنثی، این نرخ بین ۰ تا ۰.۰۳ درصد متغیر است. کارمزد ۰.۶ درصد به‌صورت هفتگی است. در این وضعیت، کارمزدها توسط دارندگان قراردادهای آتی لانگ پرداخت می‌شوند.

از ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور) تا به حال، تعیین وضعیت صعودی یا نزولی‌بودن معامله‌گران ممکن نبوده است. این وضعیت توازن نشان می‌دهد علاوه بر این که معامله‌گران تمایل چندانی به ایجاد موقعیت‌های لانگ ندارند، فروش هیجانی آنچنانی هم در بازار دیده نمی‌شود.

داده‌های بازار مشتقه نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران اتریوم نسبت به عملکرد ضعیف‌تر این ارز دیجیتال در مقابل بیت کوین نگران نیستند. به‌علاوه، نبود اهرم‌های بالا پس از رشد ۲۷۴ درصدیِ امسال، عاملی مثبت تلقی می‌شود.

به‌طور کلی، در حال حاضر معامله‌گران اتریوم نسبت به تداوم روند صعودی و عبور از اوج تاریخی امیدوارند. در این میان، اخذ مجوز صندوق‌های قابل‌معامله در بورس بیت کوین می‌تواند به‌عنوان یک عامل تسریع‌کننده عمل کند.

ارز دیجیتال
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده
قیمت اتریوم
قیمت اتریوم کاهش خود را به زیر سطح 3500 دلار آمریکا افزایش داد. ETH قبل از افزایش مجدد 3400 دلار آمریکا را آزمایش کرد. قیمت در حال حاضر در حدود 3500 دلار آمریکا تثبیت می شود و نزدیک به 3550 دلار با مقاومت روبرو است. مقاومت اصلی در حال حاضر نزدیک به سطح 3600 دلار آمریکا در حال شکل گیری است.
در صورت کاهش مجدد ، قیمت می تواند سطح 3440 دلار آمریکا را آزمایش کند. پشتیبانی اصلی بعدی نزدیک به 3400 دلار است ، که در زیر آن قیمت می تواند به 3،350 دلار کاهش یابد.
 

حمیده آقایی

عضو شناخته شده

فعالیت آدرس‌های لایت کوین برای سومین بار در سال جاری از اتریوم پیشی گرفت​

براساس گزارش پلتفرم تحلیلی سنتیمنت (Santiment)، لایت کوین از نظر تعداد کیف پول‌های فعال شبکه از اتریوم پیشی گرفته است. سنتیمنت عقیده دارد که فعالیت درون زنجیره‌ای اتریوم به دلیل بالا بودن کارمزدها تحت فشار قرار گرفته است. این پلتفرم تحلیلی همچنین عنوان کرده است که تعداد پرداخت‌های شبکه لایت کوین به اوج تاریخی جدید خود رسیده است.
ارز دیجیتال
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
📌تعداد آدرس هایی که بیشتر از 10 اتریوم نگهداری می کنند به بیشترین میزان خود در هفت ماه گذشته یعنی 279,717 آدرس رسید‼

برای مشاهده ضمیمه‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
مارک کوبان: برای سرمایه‌گذاری، اتریوم بیشترین سود را دارد

🔸 مارک کوبان، میلیاردر معروف، در یکی از برنامه‌های تلویزیونی شبکه سی ان بی سی گفت که اتریوم، دومین ارز دیجیتال برتر جهان ازنظر ارزش بازار، بیشترین سود و بازده را دارد: «به‌عنوان سرمایه‌گذاری، به‌نظر من اتریوم بیشترین سود را دارد.»
به‌دلیل حضور موثر بلاک چین اتریوم در سیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) و حوزه توکن‌های غیرمثلی (NFT)، مارک کوبان مدتی است که به یکی از طرفداران قوی اتریوم تبدیل شده است.
 

مونا بزرگی

عضو شناخته شده
قیمت اتریوم
قیمت اتریوم نیز بیت کوین را دنبال کرد و توانست سطح مقاومت 3550 دلار را از بین ببرد. ETH حتی از سطح 3600 دلار آمریکا فراتر رفت و علائم مثبتی را نشان می دهد. اگر یک شکاف واضح بیش از 3660 دلار آمریکا وجود داشته باشد ، قیمت می تواند برای حرکت به سمت سطح 3،750 دلار ادامه داشته باشد.
در صورت عدم صعود بالای 3660 دلار ، قیمت می تواند پایین تر تصحیح شود. حمایت اولیه در روند نزولی نزدیک به سطح 3600 دلار آمریکا است. اولین حمایت کلیدی در حال حاضر در نزدیکی سطح 3550 دلار آمریکا در حال شکل گیری است.
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
اتریوم با ثبت یک کندل سبز بلند تا ۳,۷۲۰ دلار رشد کرد

🔸 دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار یعنی اتریوم در ساعت گذشته ۳.۲۴ درصد رشد کرد و کندل سبز بلندی را در نمودار قیمتی خود به ثبت رساند. گفتنی است که تحلیل‌گران اخیرا عنوان کردند که ۱۰ کیف پول برتر خارج از صرافی‌ها مرتبا درحال خرید اتریوم بوده‌اند. همچنین میلیاردر معروف، مارک کوبان نیز گفته بود که اتر در مقایسه با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بیشترین رشد را تجربه خواهد کرد
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
جابه‌جایی 1.19 میلیارد دلار اتریوم توسط نهنگ‎ها و صرافی‌های بزرگ با رسیدن قیمت به 3600 دلار


🟢 ‏Whale Alert اخیراً توییت کرده است که در 24 ساعت گذشته، نهنگ‎های ناشناس و درگاه‎های اصلی معامله رمزارزها بیش از 12 تراکنش با حجم بالا در شبکه اتریوم انجام داده‎اند.

🟢 1.2 میلیارد دلار اتریوم توسط نهنگ‎ها جابجا شده و طبق داده‌های WA، اخیراً تقریباً 20 تراکنش بزرگ اتریوم انجام شده است. این انتقال‎ها شامل 10000 اتریوم (به ارزش تقریبی 34،641،671 دلار) تا 30،000 اتریوم و 58،000 اتریوم (تقریباً 201،696،543 دلار) می‌شود.
 

HAMEDI

Super Moderator
پرسنل مدیریت
عضو قدیمی
افزایش خریداران اتریوم براساس داده‌های درون شبکه


🟩 با توجه به داده‌های درون شبکه، ‏Ethereum بزرگترین شبکه بلاکچین غیر متمرکز جهان، خریداران خرده فروشی کوچک تا متوسط بیشتری را به خود جذب می‎کند.

🟩 داده‌های Glassnode نشان می‎دهد که تعداد آدرس های اتریوم که شامل حداقل 32 اتر هستند، به بالاترین میزان خود در 5 ماه گذشته رسیده است و همچنین این موضوع روند انباشت را که حدود یک هفته پیش به اوج خود رسیده بود تأیید می‌کند.
 

faeze feizi

عضو شناخته شده

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ جمعه 23 مهر​


اتریوم بالاتر از سطح 3500 دلار قرار گرفت و به سمت یک منطقه مثبت حرکت کرد. در این مرحله، روند افزایش قیمت اتر (ETH) از منطقه مقاومت 3650 دلاری و میانگین متحرک ساده 100 ساعتی آغاز شد.

این حرکت صعودی به گونه ای بود که قیمت مقاومت 3750 دلاری را پشت سر گذاشت و در نهایت، به بالای 3800 دلار رسید و تا 3838 دلار هم معامله شد. در حال حاضر، اتر بالاتر از تراز 3800 دلار در حال تحکیم است که بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی 23.6٪ رالی اخیر کف نوسانی 3414 دلار به سقف 3838 دلار قرار دارد.

یک خط روند صعودی اصلی نیز با حمایتی نزدیک به 3800 دلار در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD در حال شکل گیری می باشد. در روند صعودی، اتر ابتدا در سطح 3840 دلار به اولین مقاومت پیش روی خود مواجه می شود.

برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.


مقاومت بعدی نزدیک به سطح 3850 دلار است و بالاتر از آن، احتمال جهشی تازه در قیمت اتر بیشتر می شود. در این حالت، قیمت می تواند به سطح 4000 دلار برسد. هرگونه افزایش بیشتر می تواند زمینه حرکت به سمت تراز 4200 دلار را در کوتاه مدت فراهم کند.

اگر اتریوم نتواند بالاتر از سطوح مقاومتی 3850 دلار و 3920 دلار به حرکت خود ادامه دهد، احتمالاً روند اصلاح نزولی جدیدی را آغاز می کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح 3800 دلار خواهد بود.

اولین حمایت اصلی در حال حاضر نزدیک به سطح 3750 دلار و پس از آن در نزدیکی سطوح 3650 دلار و 3625 دلار شکل می گیرد. حمایت اخیر، به فیبوناچی اصلاحی 50% حرکت صعودی کف 3414 دلار به سقف 3838 دلار نزدیک است. در صورت سقوط قیمت تا زیر حمایت های 3650 و 3625 دلاری، احتمال افت بیشتر قیمت افزایش می یابد. در این حالت، حمایت موجود در تراز 3550 دلار به کمک دومین رمزارز بزرگ بازار خواهد آمد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD اکنون بالاتر از سطح 60 است.

حمایت اصلی: 3750 دلار

مقاومت اصلی: 3850 دلار

منبع: newsbtc
 

حمیده آقایی

عضو شناخته شده

گزارش: ۹۵ درصد هولدرهای اتریوم در سود هستند​

در شرایطی که بهای اتریوم از مرز ۳۸۰۰ دلار عبور کرده است بیشتر هولدرهای این ارز دیجیتال در سود هستند. بنا بر گزارش، بهای ۹۵ درصد اتریوم‌های خریداری‌شده پایین‌تر از قیمت کنونی بوده است و فقط ۴.۶ درصد از هولدرها همچنان در ضرر هستند. این افراد زمانی که قیمت اتریوم در محدوده ۴۴۰۰ دلار بوده است، خریدهای خود را انجام داده بودند
ارز دیجیتال
 
تبلیغات نوبیتکس
تبلیغ صرافی کوکوین- دیجی بیت
بالا