دوره رایگان کریپتو از صفر

آیا بحران بانکی اخیر به زمستان ارزهای دیجیتال پایان می‌دهد؟

  • نویسنده موضوع محمد حسین وفایی
  • تاریخ شروع
برای مشاهده تصاویر، باید ابتدا وارد سایت شوید، یا در سایت ثبت نام رایگان کنید.

زمان مطالعه: 2 دقیقه
پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی، فعالان بازار پیش‌بینی می‌کنند که فدرال رزرو ایالات متحده رویکرد ملایم‌تری برای افزایش نرخ‌های بهره در پیش خواهد گرفت. این امر، نشانه‌ای امیدوارکننده برای رشد ارزهای دیجیتال است که اخیرا تحت فشارهای شدید اقتصادی قرار گرفته‌اند.
فدرال رزرو یک سال پیش، زمانی که نرخ بهره را از نزدیک به صفر در مارس گذشته بالا برد، یک کمپین تهاجمی را برای مهار تورم آغاز کرد. اکنون که نرخ‌ بهره بین محدوده هدف 4.50 تا 4.75 درصد قرار دارد و بخش بانکی ایالات متحده نشانه‌هایی از استرس را نشان می‌دهد، احتمال افزایش نرخ‌ توسط فدرال رزرو کاهش یافته است.
بر اساس ابزار CME FedWatch، احتمال افزایش 50 واحدی نرخ بهره در نشست هفته آینده فدرال رزرو، از 40 درصد در روز جمعه به 0 درصد کاهش یافته و در همین حال، احتمال اینکه فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را متوقف کند، از 0 درصد به 34 درصد رسیده است.
اگرچه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو سیگنال داده است که تا زمانی که تورم در ایالات متحده به 2 درصد برسد، نرخ بهره بالا خواهد ماند، جیمز نایتلی، اقتصاددان ارشد بین‌المللی بانک ING، می‌گوید که موضع بانک مرکزی احتمالا محتاطانه خواهد شد.
اگر نرخ بهره به اوج خود رسیده باشد، تغییر در وضعیت پولی فدرال رزرو می‌تواند منجر به تخصیص پول بیشتر سرمایه‌گذاران به دارایی‌های پرریسک مانند سهام و ارزهای دیجیتال شود. نرخ‌های بهره بالاتر جذابیت دارایی‌های ریسک‌پذیر را در مقایسه با دارایی‌های محافظه‌کار مانند اسناد خزانه‌داری ایالات متحده (که با سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو، بازدهی آن‌ها رو به افزایش بوده) کاهش داده است.
همچنین جیمز باترفیل، استراتژیست سرمایه گذاری CoinShares، می‌گوید:

برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!

او گفت که احساس عدم اطمینان پیرامون بانک‌ مرکزی نیز برای بیت کوین مطلوب است، در حالی که دولت ایالات متحده تلاش می‌کند تا ترس از سقوط بانک سیلیکون ولی و سرایت آن را کاهش دهد.

نوشته
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
اولین بار در
برای دیدن محتوای پنهان، ابتدا ورود کنید، یا در سایت ثبت‌نام رایگان کنید!
. پدیدار شد.

منبع: رمزارز نیوز
 
دوره‌های تالاربورس
عقب
بالا